Üniversitelerde staj nasıl işler?

Meraklı.e

Picopat
Daha fazla  
Zorunlu stajım var fakat seçtiğimde ders gibi gözüküyor. Tabii ben daha önce hiç staj yapmadığımdan bilmiyorum nasıl işlediğini. Staj yaptıktan sonra CV'me etkisi ne olur?

Zorunlu stajım var fakat seçtiğimde ders gibi gözüküyor. Tabii ben daha önce hiç staj yapmadığımdan bilmiyorum nasıl işlediğini. Staj yaptıktan sonra CV'me etkisi ne olur?

CV'ne etkileri çalıştığın yer iyi bir yerse güzel katkısı olur sonra proje yaptırırlarsa ki yaptırırlar diye düşünüyorum öyle yararları olur tabii ki bir de hal ve hareketlerine dikkat edilmesi gerek çünkü ilerideki iş başvurularında çalıştığın yeri arayıp hakkında soru sorabilirler.

Staj ders olarak işlenir zaten. Siz kendiniz de dersini seçmeden staj bulabilirsiniz tabii o zaman kabul edilmeniz biraz daha zor olur çünkü okulunuz sigortayı karşılamamış oluyor ve işveren bunu pek istemez.

CV için de bulduğunuz her staja atlamanızı öneririm. Tecrübe ve CV'deki deneyim kısmı her şeyden önemli. Zaten deneyim kazandıkça kimse üniversitenizi sormayacak ve sadece deneyiminize bakılmaya başlanacak.

Staj ders olarak işlenir zaten. Siz kendiniz de dersini seçmeden staj bulabilirsiniz tabii o zaman kabul edilmeniz biraz daha zor olur çünkü okulunuz sigortayı karşılamamış oluyor ve işveren bunu pek istemez.

CV için de bulduğunuz her staja atlamanızı öneririm. Tecrübe ve CV'deki deneyim kısmı her şeyden önemli. Zaten deneyim kazandıkça kimse üniversitenizi sormayacak ve sadece deneyiminize bakılmaya başlanacak.
Hocam peki bu mezuniyet projelerinin önemi nedir?

Hocam peki bu mezuniyet projelerinin önemi nedir?

O da önemli. Birileriyle birlikte yapacaksanız sorun çözücü ve takım çalışmasına yatkın olduğunuzu gösterir ve tabii ki bilgili olduğunuzu.

@Meraklı.e ayrıca staj dersine tek gün gitmezsiniz, haftanın birkaç günü veya her günü gelmenizi isteyebilirler. Staj yapacağınız yeri de siz bulmalısınız, okul bulmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı