Üniversiteye gidilmezse kayıt silinir mi?

DwayneLionHeart

Hectopat
Daha fazla  
ÖSYM sınavına yeniden hazırlanıyorum. Şu anda farklı bir üniversiteye kayıtlıyım. Derslere hiç gitmeyi düşünmüyorum. Oryantasyona da gitmedim. Derslere gitmezsem okul otomatik ilişiği keser mi yoksa benim mi ilişiği kesmek için bir başvuru yapmam gerekiyor? Ben ilişiği kesmek zorunda kalırsam bir mazeret bulmam gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
En son 4 dönem kayıt yaptırmazsan kaydın siliniyordu.Malesef ülkenin hükümeti gevşek olduğu için sürekli kanun değişiyor.Ekonomisi de ona göre zaten.Bu yüzden üniversite öğrenci işleri ile görüş.

Dönem içinde ders kaydı yapmazsan pasif öğrenci durumuna düşersin ama kaydın silinmez. Dondurma tarihleri geçmediyse dondurman daha iyi olur.
En son 4 dönem kayıt yaptırmazsan kaydın siliniyordu.Malesef ülkenin hükümeti gevşek olduğu için sürekli kanun değişiyor.Ekonomisi de ona göre zaten.Bu yüzden üniversite öğrenci işleri ile görüş.
rahatsız ettim kusura bakmayın ben yeni bir şey farkettim.2 ay sonra askerlik geliyor o yüzden yaz mevsimine kadar kaydımı sildirmemeyi düşünüyorum. Diyelim üniversite sınavında istediğimi yaptım ilişik kesmek istedim üniversite herhangi bir sorun çıkarır mı ?

rahatsız ettim kusura bakmayın ben yeni bir şey farkettim.2 ay sonra askerlik geliyor o yüzden yaz mevsimine kadar kaydımı sildirmemeyi düşünüyorum. Diyelim üniversite sınavında istediğimi yaptım ilişik kesmek istedim üniversite herhangi bir sorun çıkarır mı ?
Ders seçimi yapın ve en azından aktif öğrenci gözükün o zaman askerlik için sıkıntı çıkmasın. İlişik kesmede bi sorun olmaz, ne durumda olursanız olun borç harç yoksa kaydınız silinir.

Yeni konular

Geri
Yukarı