Üniversiteyi şehir dışında okumak vs kendi şehrinde okumak

draculateeth

Femtopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere 1 ay sonra sonuçlar açıklanacak ve ben 2 şehir arasında gidip geliyorum. Antalya'da yaşıyorum ve aile evim aşırı rahat özgürlük konusunda asla bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama Akdeniz'de istediğim pek bir bölüm yok. Ankara'da ise 2 tane üniversite var aklımda ne yapacağım konusunda ailem burada kal konfor alanını terk etme diyor diğer insanlar ise git şehir dışında kendini geliştir diyor. Sosyal anksiyete ve öz güven problemine sahip bir insan olarak ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Arkadaşsız kalma korkusu, ortama adapte olamazsam dönüp bir yılımı heba etme korkusu vs şu tatil döneminde kafamı çok kurcalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de bu sene üniversiteye gideceğim ve aile yapımız hemen hemen aynı gibi duruyor. Yediğime içtiğime karışmazlar ama başka bir şehre giderek kendimi bu rahatlıktan kurtarıp gerçek hayata atılacağımı düşündüğüm için ben başka bir şehre gitmeyi düşünüyorum. Sizin açınızdan da başka bir şehre gitmek faydalı olabilir diye düşünüyorum.

KYK yurdunda kalacaksan kendini geliştirmeyi bırak geriye gidersin. Sosyal anksiyete ve özgüven iki şekilde sonuçlanır: Ya bunları yenersin ya da daha da kötü olur içine kapanıp ağlarsın her gece fakat bu hep böyle olmaz birkaç ay sonra uyum sağlayıp alışırsın sadece hakların konusunda ısrarcı ol alışana kadar. En özgüvenli giden bile 1-2 ay yalpalar zaten sende bu birkaç ay zorlu olsa da bir süre sonra geçecektir. İnsan en yapamam dediği şeyi bile yapıyor.

Hocam ben de bu sene üniversiteye gideceğim ve aile yapımız hemen hemen aynı gibi duruyor. Yediğime içtiğime karışmazlar ama başka bir şehre giderek kendimi bu rahatlıktan kurtarıp gerçek hayata atılacağımı düşündüğüm için ben başka bir şehre gitmeyi düşünüyorum. Sizin açınızdan da başka bir şehre gitmek faydalı olabilir diye düşünüyorum.
Farklı şehirde üni okumaktaki özgürlük duygusu ailen en ferah ortamı sağlasa bile hissedilemeyecek bir şey. Baskı duymamak ayrı tamamen özgürlük ayrı.

Sosyal anksiyeten ve öz güven problemin var diyorsan kesinlikle başka şehre git. Güvenli alanında bunları aşamazsın.
Çok haklısın güvenli alanımın dışına çıkmak şimdi korkutucu gözükse de bana birçok şey katma ihtimali yüksek

Kalacak yere bağlı olmakla birlikte net şehir dışı. Aile istediği kadar rahat olsun o rahatlığı sağlayamaz. 🙂
Özel yurtta kalmayı düşünüyorum şehir dışı olursa

KYK yurdunda kalacaksan kendini geliştirmeyi bırak geriye gidersin. Sosyal anksiyete ve özgüven iki şekilde sonuçlanır: Ya bunları yenersin ya da daha da kötü olur içine kapanıp ağlarsın her gece fakat bu hep böyle olmaz birkaç ay sonra uyum sağlayıp alışırsın sadece hakların konusunda ısrarcı ol alışana kadar. En özgüvenli giden bile 1-2 ay yalpalar zaten sende bu birkaç ay zorlu olsa da bir süre sonra geçecektir. İnsan en yapamam dediği şeyi bile yapıyor.

Farklı şehirde üni okumaktaki özgürlük duygusu ailen en ferah ortamı sağlasa bile hissedilemeyecek bir şey. Baskı duymamak ayrı tamamen özgürlük ayrı
Buradaki yanıtları göz önünde bulundurarak galiba ben de şehir dışını yazacağım, umarım bizim için en iyisi bu olur

Yeni konular

Geri
Yukarı