Ürün Aynı Yıl İçinde 3 Defa Arıza Yaparsa Para İadesi

Waifu Impact

Kilopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526212193
Benim PS4'üm 2 defa "blue light of death" denilen hatayı verdi. İlkinde yolladım ve tamir ettik deyip geri yolladılar. Yaklaşık 1-2 hafta sonra tekrar aynı hatayı verdi ve bende tekrar yolladım. Yarın kargoya vereceklerini söylüyorlar ama bu hatayı Sony'nin mühendisleri bile çözemiyorken Kahraman Konsol'un kalıcı bir çözüm getirmesi imkansız gibi bir şey. Çok büyük ihtimal 3.defa tekrarlayacak bu hatayı. 3.defa tekrarladığında para iadesi alma hakkım oluyor mu?

Garanti Belgesine bakmanızı öneririm. Şöyle bir madde var. " Garanti süresi içerisinde aynı arızanın 2'den fazla veya farklı arızaların 4'den fazla tekrarlaması durumunda üründen faydalanamamanın süreklilik kazanması dolayısıyla..." Bu maddeye istinaden değişim talep edebilirsiniz. :)

Merhaba,
Yeni tüketici kanunua göre ilkinde bozulsa bile yenisini talep edebilirsiniz, paranızın iadesini talep edebilirsiniz seçim size kalmış. Garanti belgesinde ne yazdığının pek bir önemi yok; bunu ben değil tüketici kanunu diyor.
Yeni ürün talebinde bulunun, sorun çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekebilir.

Merhaba,
Yeni tüketici kanunua göre ilkinde bozulsa bile yenisini talep edebilirsiniz, paranızın iadesini talep edebilirsiniz seçim size kalmış. Garanti belgesinde ne yazdığının pek bir önemi yok; bunu ben değil tüketici kanunu diyor.
Yeni ürün talebinde bulunun, sorun çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekebilir.
Rica etsem bunun hangi yasanın hangi maddesi olduğunu söyler misiniz? Veya kaynağını belirtir misiniz? Tamamını okumak istiyorum çünkü.

4 defa garantiye gönderdim tabletimi sorunum giderilmedi.
4 defa gönderdiğime dair kargo belgelerini ve sorunumun çözülmediğine dair yazı yazıp tüketici hakem heyetine başvurdum. 1 ay içinde değişim veya iade talep ettim.

PS4 tekrar gönder ve kargocuya sorunun çözülmediğine dair tutanak tuttur. Imza atsın.

Tutanak tutturursan %99 iade veya değişim olur.

6502 nolu Tüketinin Hakkının Korunması Hakkında Kanun :
"
Tüketicinin seçimlik hakları
MADDE 11 –
(1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.
...
"
Kaynak:
1. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü
2.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garanti Belgesine bakmanızı öneririm. Şöyle bir madde var. " Garanti süresi içerisinde aynı arızanın 2'den fazla veya farklı arızaların 4'den fazla tekrarlaması durumunda üründen faydalanamamanın süreklilik kazanması dolayısıyla..." Bu maddeye istinaden değişim talep edebilirsiniz. :)
Bu kaçıncı madde. Lütfen cevap verebilir misiniz

Geri
Yukarı