Ürün iade ücretinde 14 gün beklenmesi

Hhakan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ay başında sistem topladım sisteme ilk başta ekran kartı almaya niyetim yoktu ardından uyguna 6650XT gördüğüm için almaya karar verdim. Teknobiyotik üzerinden almış olduğum 5600G işlemciyi iade edip yine Teknobiyotik üzerinden 5600 sipariş ettim iadeyi beklemek istemedim durumu kendilerine açıkladım ayın 9'unda firmaya ulaşan ürün 10'unda onaylandı ama hala ücret yatmadı gerekçeleri de mesafeli satış sözleşmesinde yazan 14 (iş günü) yani neredeyse 20 22 günde anca geliyor para ve büyük ihtimal son gün gelecek çok garip geldi bana müşteri kaybettiler 5600'ü oradan sipariş ettiğim için de pişman oldum. Paylaşmak istedim sadece canım sıkıldı duruma para rehin resmen :D

Bazen böyle durumlar olabilmekte, çok geç iade meselesi. Ben Getir'de yaşadım. 20 günde yatmıştı alışveriş ücreti :D
Şimdi baktım da 21 günde olmuş, nedenini de bilmiyorum. Bankaya topu atıyorlardı.

Yani başka yerden de alsanız çok farklı olmayabilirdi. Bu tür işlemler zaman alabiliyor.

Sizin ne alacağınızı bilerek, iyi karar vermeniz önemli.

Yani başka yerden de alsanız çok farklı olmayabilirdi. Bu tür işlemler zaman alabiliyor.

Evet haklısınız başka yerde de olurdu büyük ihtimal çok iade deneyimim yok açıkçası ama garip geldi kesin son gün gelecek para bu kadar zor olmamalı yıl 2023 ürün geldiği kutuda geri gelmiş onay vermişsin son adım bu kadar zor olmamalı bekleyeceğiz.

Günde 3₺ net faiz oranı (en düşük kur ile) 15 gün desen, 45₺.
Kargo ücretini çıkartıyorlar işte 😊

Kesin kullanılıyor zaten 10 bin kişide aynı şey olsa mis gibi. :D

Günde 3₺ net faiz oranı (en düşük kur ile) 15 gün desen, 45₺.
Kargo ücretini çıkartıyorlar işte 😊

Ha bir de iade ederken kargo ücretini de ben ödedim karşı tarafın sorumluluğu olmadığı arıza hata olmadığı için.

Evet haklısınız başka yerde de olurdu büyük ihtimal çok iade deneyimim yok açıkçası ama garip geldi kesin son gün gelecek para bu kadar zor olmamalı yıl 2023 ürün geldiği kutuda geri gelmiş onay vermişsin son adım bu kadar zor olmamalı bekleyeceğiz.

Kesin kullanılıyor zaten 10 bin kişide aynı şey olsa mis gibi. :D

Ha bir de iade ederken kargo ücretini de ben ödedim karşı tarafın sorumluluğu olmadığı arıza hata olmadığı için.
Şimdi adamlar sizden parayı direk nakit almıyor, bankaya gidiyor para bankada bu arkadaşlara hemen parayı serbest bırakmıyor. Dolayısıyla adamlar herşeyi halletse de paranın tekrar size dönmesi için bankayı bekliyorlar.

Yani suçlamanız gereken kapitalizm..

14 iş günü değil 14 gündür. Kanunda bedel iadesi için iş günü değil gün hesabı yapılmıştır. Dolayısıyla satıcı firmanın sizi yanıltmasına izin vermeyiniz. Aşağıda ilgili yönetmelik maddesini (değiştirilmiş halini) koyuyorum.

Mesafeli Satışlar Yönetmeliği - Satıcı ve Sağlayıcının yükümlülükleri - Madde 12:
Satıcı, cayma hakkına konu malın, iade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcıya teslim edildiği tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür. Ancak tüketicinin malı, iade için öngörülenin haricinde bir taşıyıcı ile iade etmesi durumunda söz konusu yükümlülük malın satıcıya ulaştığı tarihten itibaren başlar

Geri
Yukarı