Ürün satış sitesi oluşturma

Makaleler
1
Daha fazla  
Babam nalbur ve internet üzerinden ürünleri tanıtıp satım yapabileceğim bir site yapabilir miyiz merak ediyoruz. Neler yapmam gerekir, nasıl site açarım, bu sitenin nalbur ürünleri ile ilgili alım - satım sitesi olması için ne yapmalıyım?

Babam nalbur ve internet üzerinden ürünleri tanıtıp satım yapabileceğim bir site yapabilir miyiz merak ediyoruz. Neler yapmam gerekir, nasıl site açarım, bu sitenin nalbur ürünleri ile ilgili alım - satım sitesi olması için ne yapmalıyım?
Önce kendin yapmak istiyorsan HTML, CSS, JavaScript dillerini iyice öğrenmen lazım. Bu sadece tasarım için. Birde satış yapacağım dediğin için PHP öğrenmen lazım. Birde veri tabanı da olacak bu işte. Bunun için de MySql veya ASP.Net öğrenmen lazım. Bunları öğrendikten sonra aklında hayal ettiğin bir siteyi oluşturabilirsin. Eğer ki WordPress tabanlı hazır bir site istiyorsan da PHP, HTML gibi dillerden az da olsa bilmen gerekir.

Öncelikle sitenin tasarımını yazmanız veya hazır olarak indirmeniz gerekiyor, tasarım hazır olduktan sonra herhangi bir programlama diliyle bunu işlevsel hale getireceksiniz. Programlama dili için en yaygın kullanılanlardan PHP veya .NET öneriyorum; yalnız PHP öğrenecekseniz yanında MySQL, .NET'te ise mutlaka SQL öğrenmeniz gerekiyor.

Görünüm ve işlevsellik tamamen hazırsa en son adım olan yayınlamaya geçeceksiniz. Bu işlem içinde öncelikle bir istediğiniz isimde bir alan adı almanız gerekiyor, alan adı da tamamsa son olarak dosyaları yükleyebileceğiniz bir sunucu kiralamanız gerekiyor.

Ben kesinlikle özel eğitim alıp veya İngilizce biliyorsanız internetten .NET öğrenmenizi tavsiye ediyorum çünkü arkasında Visual Studio gibi bir editör ve Microsoft var. Bunun dışında PHP'yi her yerden rahatlıkla öğrenebilirsiniz, açık kaynak olduğu için öğretici bir çok video ve yazı mevcut. .NET kullanırken zaten doğal olarak Visual Studio kullanacaksınız, PHP ile ise yazı yazabildiğiniz her yazılımda kod yazabilirsiniz. PHP için NetBeans yazılımını tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkürler. Bu siteyi en kolay nasıl açabilirim, ya da hazır site alma gibi bir durum söz konusu mu? Proglamlama ve diller hakkında henüz bilgi sahibi değilim. Öğrenmek ne kadar süre alır?

Başlangıç için Gittigidiyor veya N11 kullanmanız daha iyi olacaktır. Çünkü ilk başta fazla tanınmadığınız için insanlar size karşı ön yargılı olabilir. Eğer ben site kuracağım derseniz ilk olarak server almanız veya kiralamanız gerekecek. Domain almanız şart ayrıca. Üsteki arkadaşlar sana ne yapman gerektiğini açıklamış.

Hazır internetten satış siteleri var. İlla CSS HTML vb kodları bilmenize gerek yok. Onlar hazır olarak siteyi size veriyorlar sizde ürünlerinizi koyuyorsunuz. Domain'e ve site tasarımına biraz para ödüyorsunuz o kadar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı