Üst kasası kırık laptop tamir edilebilir mi?

Hadescik

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Laptop'umun Power tuşundan şarj yerine kadar kırıldı. Sonra biraz daha büyüdü, şimdi ekranın takılı olduğu tırtıklı yere kadar kırık bildiğin açık gözüküyor. Elektrik bandıyla falan sabitlesem sıkıntı olur mu? Eski laptop yaptırasım yok işimi görüyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer biraz anlıyorsan japonla falan kırıkları çatlakları sağlamlaştırırsın
içine akıtmadıktan sonra ypaıştırıcıyı sorun olmaz.

Benim laptopumun ekranı aşağı tarafından ayrılmıştı ve alt kasasıda aynı şekilde ayrıktı, içi gözüküyordu. Kapağı açılıp kapanmıyor sadece dik duruyordu. Tozlanması kolaydı ve kırık olduğu için temizlemesi zordu ve ısınmaya başladığı zaman performans kaybını önlemek için yaptırdım ve temizledim. Eğer sıkıntı çekersen yaptırabilirsin. Tabii her şey gibi bu da pahalı olduğundan işini görüyorsa bırak gitsin. Temizlemene engel değilse ve nem, su vb. şeylerle sıkıntı çekmeyeceksen durabilir.

Eğer biraz anlıyorsan japonla falan kırıkları çatlakları sağlamlaştırırsın
içine akıtmadıktan sonra ypaıştırıcıyı sorun olmaz.
eğer akarsa ne olabilir söyleyebilir misiniz? ve alt kasanın menteşesi kırık oraya pamuk uygulucam ama bu kırıkla başa çıkamıcam değer 1000-2000TL eden laptop'a 1000TL ekstra harcamak istemiyorum kasa için
Elektrik bandının kurtaracağını sanmıyorum, anlık bir çözüm olur gibi. Toz, su, nem vb. gibi sorunlarla baş etmesi güç.
1 yıl daha idare etse sorun olmaz beni ipad alıp şu bilgisayardan kurtulucam zaten 1 yıl daha idare etsinde beni

Yani şu anda günü kurtarmaktan başka seçeneğin yok anladığım kadarıyla.

Japon yapıştırıcısı devre bağlantılarına zarar verebilir. Bilmiyorum bu arada yaşın kaç ama eğer yaşın küçükse bir ebeveyninden de yardım isteyebilirsin. Öte yandan laptopunu söküp o şekilde parçalar ayrı ayrıyken tamir edip tekrar toplaman en mantıklısı. Hem bir iç temizlik falan da yaparsın. Hatta termal macun da büyük ihtimalle uzun yıllardır değişmemiştir. Onu da değiştirmen iyi olur.

Yani şu anda günü kurtarmaktan başka seçeneğin yok anladığım kadarıyla.

Japon yapıştırıcısı devre bağlantılarına zarar verebilir. Bilmiyorum bu arada yaşın kaç ama eğer yaşın küçükse bir ebeveyninden de yardım isteyebilirsin. Öte yandan laptopunu söküp o şekilde parçalar ayrı ayrıyken tamir edip tekrar toplaman en mantıklısı. Hem bir iç temizlik falan da yaparsın. Hatta termal macun da büyük ihtimalle uzun yıllardır değişmemiştir. Onu da değiştirmen iyi olur.
14 yaşındayım iç temizlik yapıld geçen senelerde termal macun iç temizlik sırasında bilgisyarı yaptırırken tamirci sağolsun azda olsa yardımcı olmak için hediye olarak kullanmıştı ama o kırıklardan sonra bilgisayar daha hızlı ısınıyor ve soğuması için 10 dakika dinlenmesi gerekiyor 1 yıl daha idare ettirmesi için bişiler deniyorum sadece sonrasında zaten ekran kartı yandı çöp sayılacak durumda işmi görsün 1 yıl daha sonrası Allah'a emanet

Geri
Yukarı