Üst üste iki farklı mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

mesutgsgir

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
GTX 1650 (Mobile)
İşlemci
i7-10750H
Merhaba herkese. Bu sabah üst üste 2 farklı mavi ekran hatası aldım. Birisi "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" diğeri ise "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED" hatası. Mavi ekrandan sonra PC tekrar açılır açılmaz ikinci hatayı aldım. Driver yüzünden mavi ekran aldığım hatayı ses kartları arasında geçiş yaparken alıyorum, onu biliyorum ama ikincisi yani "SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED" hatasını anlayamadım. İki minidump dosyasını da burada paylaşıyorum. Bakıp yorumlayan arkadaşlar olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB çoklayıcı mı kullanıyorsunuz? Çoklayıcıyı farklı bir porta takın. Düzelmez ise çoklayıcıya taktığınız aygıtları direkt olarak sisteme takıp deneyin.

Öncelikle, sisteminiz ABRA A5 V15.6 mı? Bunu netleştirelim.
Çünkü yazılan cevapların doğruluğundan emin değilim.

DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası sisteme bağladığınız Focusrite ses kartı ile alakalı.

Modeline göre sürücüsünü kurun.

@Vastrensien doğru dosyalara baktığınızdan emin misiniz?
Değilseniz büyük yanlışınız var.

@LSD eline sağlık, aslında doğru yere oynamışsın.
Zamanında Focusrite ses kartlarının bu hatayı verdirdiğine şahit oldum. Sürücü kurulumundan sorunlar düzelmişti.

DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatası sisteme bağladığınız Focusrite ses kartı ile alakalı.

Zamanında Focusrite ses kartlarının bu hatayı verdirdiğine şahit oldum. Sürücü kurulumundan sorunlar düzelmişti.
Yanlış dosyalara bakmış olabilirim Kusura bakmayın dumplar karışmış sanırım 😅

USB çoklayıcı mı kullanıyorsunuz? Çoklayıcıyı farklı bir porta takın. Düzelmez ise çoklayıcıya taktığınız aygıtları direkt olarak sisteme takıp deneyin.
Evet. S-Link çoklayıcı kullanıyorum ve midi klavyemi, klavyemi, faremi, ses kartımı bu çoklayıcıya takıyorum. Bir de dediğiniz gibi deneyeceğim. Cevabınız için çok teşekkürler ayrıca.

Evet, Abra A5 V15.6 kullanıyorum. Aslında ses kartımın driverında bir sorun yok. Sorun, yüklediğim bir stüdyo kayıt programı eklentisinin kurduğu driverdan sonra olmaya başladı. O yazılımın driverını kaldırdığım halde focusrite driverında bir sorunu tetiklemeye devam etti

Yeni konular

Geri
Yukarı