Ugreen dış cephe Ethernet kablosu alınır mı?

Cetrion

Centipat
Merhaba ev içerisinde modemden odama kadar 15 metre olanını alacağım o konuda problem yok, fakat ankastreden çıkıp eve dış cepheden 4. kata gelen kabloyu da değiştireceğim için bir de 50 metre ayrıyeten alacağım. Merak ettiğim şey bu dış cepheden çekilecek olan kablo sorun yaratır mı? Sıcağa, soğuğa falan dayanıklı mı bu kablo? Ona göre sipariş vereceğim şimdi.

Daha önce bu kablodan kullanmıştım kaliteliydi ancak dış cephede denemedim. Tahminimce sorun çıkmayacaktır ama yine de kullananların yorumu önemli bu konuda.

Merhaba ev içerisinde modemden odama kadar 15 metre olanını alacağım o konuda problem yok, fakat ankastreden çıkıp eve dış cepheden 4. kata gelen kabloyu da değiştireceğim için bir de 50 metre ayrıyeten alacağım. Merak ettiğim şey bu dış cepheden çekilecek olan kablo sorun yaratır mı? Sıcağa, soğuğa falan dayanıklı mı bu kablo? Ona göre sipariş vereceğim şimdi.

Bu kablonun kendisinde dış cephede kullanıldığına dair bir bilgi göremedim, dolayısıyla sıcaktan soğuktan etkilenebilir tabi ki.

Mesela benim aldığım ve ev içinde kullandığım ethernet kablosunun (bilgisayarcıda yaptırdığım markasız bir kablo) dış plastiği sıcaktan kablo kuruduğu için soyulmuştu.

Alacağınız kablonun dış kaplamasının ne olduğu önemli bence sizin senaryoda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dış cephe için CAT kablo şart değildir. Örnek olarak 2X0,75 mm bakır kablo alabilirsiniz.

Dış cephe için CAT kablo şart değildir. Örnek olarak 2X0,75 mm bakır kablo alabilirsiniz.
Ugreen'in kabloları kaliteli olduğu için ev içine almışken dış cepheyi de yenilemek istedim. O yüzden almışken ikisini bir alayım dedim. Dış cephe için ne düşünüyorsunuz alınır mı bu?

Şöyle bir yanıt gelmiş satın alacağım siteden.
Adsız.png

Bir başkası da yorumlarda aynı benim gibi iç ve dış cephe için alıp memnun kaldığını belirtmiş.
Adsız1.png

Sizin düşünceleriniz de benim için önemli olduğundan yorumlarınızı bekliyorum.

Aynı ürünün 20 metre olanının yorumlarında ise dış cephe için kullanılmaz cevabı gelmiş. Kafam karıştı :)
Adsız2.png

Son düzenleme:
Dış cephe için dediğim kablo da iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı