Ukrayna Pasaport Kontrolünden Geçmek

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Biz 3 arkadaş Ukrayna gezisi yapmak istiyorduk biletleri aldık ancak doğulu bir arkadaşımız var. Hepimiz İstanbul doğumluyuz. Bizim endişemiz deport edilmek. Pasaporta deport damgası yemek istemiyoruz. İleride vize almamıza sıkıntı çıkarır diye. Gidiş dönüş biletlerimiz var Lviv-Kiev-Kharkiv planı yaptık iniş Lviv'den dönüş de Kharkiv'dan olacak hatta tren biletlerini dahi alabiliriz de doğuluları geri gönderiyorlarmış. Ne yapabiliriz ya da tavsiyeniz ne?

Biz 3 arkadaş Ukrayna gezisi yapmak istiyorduk biletleri aldık ancak doğulu bir arkadaşımız var. Hepimiz İstanbul doğumluyuz. Bizim endişemiz deport edilmek. Pasaporta deport damgası yemek istemiyoruz. İleride vize almamıza sıkıntı çıkarır diye. Gidiş dönüş biletlerimiz var lviv-kiev-kharkiv planı yaptık iniş Lviv'den dönüş de Kharkiv'dan olacak hatta tren biletlerini dahi alabiliriz de doğuluları geri gönderiyorlarmış. Ne yapabiliriz ya da tavsiyeniz ne?

Doğuluları geri gönderiyorlar diye bir kaide yok. Bu sadece bir söylenti. Ha tabii denkte gelebilir ama tren biletlerinizide alırsanız, kalacağınız yerler belliyse ben alacaklarına inanıyorum.

Biz 3 arkadaş Ukrayna gezisi yapmak istiyorduk biletleri aldık ancak doğulu bir arkadaşımız var. Hepimiz İstanbul doğumluyuz. Bizim endişemiz deport edilmek. Pasaporta deport damgası yemek istemiyoruz. İleride vize almamıza sıkıntı çıkarır diye. Gidiş dönüş biletlerimiz var lviv-kiev-kharkiv planı yaptık iniş Lviv'den dönüş de Kharkiv'dan olacak hatta tren biletlerini dahi alabiliriz de doğuluları geri gönderiyorlarmış. Ne yapabiliriz ya da tavsiyeniz ne?

Doğuluları niye gönderiyorlar?

Doğuluları niye gönderiyorlar?
Ukrayna'nın Lviv şehri Polonya sınırında. Vize serbestisi var diye Türkiye'den gelip kaçan oluyormuş. Kaçanlar da kimlikte doğulu olduğu için böyle bir fişleme yöntemi yapmışlar. Ekşi sözlük ve birkaç platformda Ukraynaya alınmayanların postları var.

Doğulu dediğin İranlı mı? Yani Diyarbakır, Hakkari falansa öyle bir ayrım yok. Yani İzmililer çiğdem diyor diye öncelik hakları yok mesela Ukrayna’da:) Biz üç arkadaş gittik ve hiç öyle bir şey yaşamadık açıkçası.
Vize serbestisi var diye Türkiye'den gelip kaçan oluyormuş.
Firari ise mesela olabilir. Ama normal şartlar altında öyle bir ayrıma denk gelmedim de duymadım da. Ama kalma sınırını aşarsan mesela sınır dışı etme durumu haklı olarak var tabii.

Doğulu dediğin İranlı mı? Yani Diyarbakır, Hakkari falansa öyle bir ayrım yok. Yani İzmililer çiğdem diyor diye öncelik hakları yok mesela Ukrayna’da:) Biz üç arkadaş gittik ve hiç öyle bir şey yaşamadık açıkçası.

Firari ise mesela olabilir. Ama normal şartlar altında öyle bir ayrıma denk gelmedim de duymadım da. Ama kalma sınırını aşarsan mesela sınır dışı etme durumu haklı olarak var tabii.
Dediğim gibi bir çok örnek var biz şansa bıraktık artık hangimiz geçerse.

Dediğim gibi bir çok örnek var biz şansa bıraktık artık hangimiz geçerse.
Yani umarım sorun yaşamazsınız. Bizim başımıza gelmedi sizin de öyle kötü bir tecrübe yaşamamanızı isterim açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı