Ultima 6700 XT vs Sinerji Clay

kinq69

Kilopat
Daha fazla  
İki sistem arasında kaldım. Tercihinizi veyahut varsa başka bir önerinize açığım. Cevap verip görüş belirten herkese şimdiden teşekkür ederim.
Sinerji'de anakart ve 3600 MHz RAM'lar içime sindi ama Gaming gende de ekran kartı aynı da olsa markası daha bilindik, kasa ve PSU daha kaliteli.
İki arada bir derede kaldım bütçem maksimum 16 farklı öneriniz varsa onları da paylaşırsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• gaming.gen.jpeg
    gaming.gen.jpeg
    79,9 KB · Görüntüleme: 38
  • sinerji.jpeg
    sinerji.jpeg
    59 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji Clay olan sistemin güç kaynağının değişmesi lazım o güç kaynağıyla o sistem alınmaz. Bir tek anakart avantajı var zaten onun dışında hiç bir esprisi yok Clay'ın.

İki sistem arasında kaldım. Tercihinizi veyahut varsa başka bir önerinize açığım. Cevap verip görüş belirten herkese şimdiden teşekkür ederim.
Sinerji'de anakart ve 3600 MHz RAM'lar içime sindi ama Gaming gende de ekran kartı aynı da olsa markası daha bilindik, kasa ve PSU daha kaliteli.
İki arada bir derede kaldım bütçem maksimum 16 farklı öneriniz varsa onları da paylaşırsanız çok sevinirim.

Clay ın PSU çöp ultima daha iyi.
Kasayı sevmediysen buna bak.

Sinerji Clay olan sistemin güç kaynağının değişmesi lazım o güç kaynağıyla o sistem alınmaz. Bir tek anakart avantajı var zaten onun dışında hiç bir esprisi yok Clay'ın.
hocam zaten sanırım şu an geçici olarak temin edilememektedir yazıyor. gaming.genden alacağım gibi. sizce gaming.genden alıp elime para geçincei anakartı güncelleme fikri nasıl ?

Clay ın PSU çöp ultima daha iyi.
Kasayı sevmediysen buna bak.
Kasayı GT301 yaparak Gaming.gen'deki sistemi alabilirsin.
hocam gt301 ile değiştirip böyle alsam sonra da seneye falan anakartı b550m ds3h ramleri 3600 mhz ile değiştiririm diye düşünüyorum sizce makul mu

Dosya Ekleri

• Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_2_.jpeg
    Yeni-Bit-Eşlem-Resmi-_2_.jpeg
    82,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Hocam zaten sanırım şu an geçici olarak temin edilememektedir yazıyor. Gaming.Gen'den alacağım gibi. Sizce Gaming.Gen'den alıp elime para geçincei anakartı güncelleme fikri nasıl?

Hocam GT301 ile değiştirip böyle alsam sonra da seneye falan anakartı B550M DS3H RAM'leri 3600 MHz ile değiştiririm diye düşünüyorum sizce makul mu?

RAM'leri OC yapabilirsin 3600MHz'e.
Anakart değişimine de gerek yok.
O halde alabilirsin.

RAM'leri OC yapabilirsin 3600MHz'e.
Anakart değişimine de gerek yok.
O halde alabilirsin.
çok sağ olun hocam bu anakart ilerde yapabileceğim bir işlemci upgradeini kaldırır mı?
mesela bu anakartlardan herhangi birine aradaki farkı verip yüksetlemeyi önerir misiniz. mesela bütçemi fazla zorlamadan asus prime b550m-a çıksam = sanırım gigabyte b550m ds3h denk bi kart 800 lira verip ona yükseltmek mantıklı mı.

Dosya Ekleri

• gaming.gen.jpeg
    gaming.gen.jpeg
    174,7 KB · Görüntüleme: 23
hocam zaten sanırım şu an geçici olarak temin edilememektedir yazıyor. gaming.genden alacağım gibi. sizce gaming.genden alıp elime para geçincei anakartı güncelleme fikri nasıl ?

hocam gt301 ile değiştirip böyle alsam sonra da seneye falan anakartı b550m ds3h ramleri 3600 mhz ile değiştiririm diye düşünüyorum sizce makul mu
Anakart güncellemesine gerek yok bence o parayı saklayıp ileride DDR5 bir anakart ve AM5 soket bir işlemciye geçebilirsiniz B450 gayet yeterli bence sizi idare eder durduk yere para harcamnın çokta bir mantığı yok.

Geri
Yukarı