Unibeast ile LG A520-P.AC7BT Laptopa Mac OS X Kurulumu

vidar

Hectopat
İyi günler ve kolay gelsin şimdiden cevabınız için teşekkür ederek başlayayım.

Videonuza rastlayıp laptopa mac kurmaya karar verdim. Doğrusu video çok uzundu ingilizce yönergeleri izleyip evde mac olmanın da kolaylığıyla usb'den kurulumu yaptım. Önce her şey güzeldi fakat multibeast olayını beceremedim. Sürücü seçme olayında sıkıntı yaşadım büyük ihtimalle.

Önce boot 0 hatası aldım. İnternette bulduğum bir komutla bunu düzelttim. Daha sonra apple logosu ekranında bilgisayar sıkıştı. Bunu da hatırlamadığım (çok fazla uğraştım bu sorunla) bir komutla düzelttim. Fakat bilgisayar açıldığında ne klavye ne mouse çalışıyordu ne wifi vardı. Hiç bir halt yoktu açıkcası :D Neyse geyiği bırakayım büyük ihtimalle driver'ları yanlış kurdum çünkü multibeast zamanında hiç bir şey kurmadığım zaman ne bir hata almıştım ne de mouse ile klavye sorunu vardı. Şimdi eğer yardımcı olursanız hangi driver'ları kurmamı gerektiğini söylerseniz sevinirim. Laptop'un markası lg a520 p ac7bt fakat ben tam donanımı aşağıya yazayım.

Kod:
[B]Computer 
[B]Model : LG A520-P.AC7BT 
[B]Workgroup : WORKGROUP 
[B]Host Name : xxx 
[B]User : xxx 

[B]Processor 
[B]Model : Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz 
[B]Speed : 1.4GHz 
[B]Cores per Processor : 4 Unit(s) 
[B]Threads per Core : 2 Unit(s) 
[B]Type : Mobile, Quad-Core 
[B]Integrated Data Cache : 4x 32kB, Synchronous, Write-Thru, 8-way, 64 byte line size, 2 threads sharing 
[B]L2 Cache : 4x 256kB, ECC, Synchronous, ATC, 8-way, 64 byte line size, 2 threads sharing 
[B]L3 Cache : 6MB, ECC, Synchronous, ATC, 12-way, Exclusive, 64 byte line size, 16 threads sharing 

[B]Computer 
[B]Mainboard : Quanta QLH 
[B]BIOS : INSYDE QLHLR171 02/18/2011 
[B]Bus(es) : X-Bus PCI PCIe IMB USB i2c/SMBus 
[B]Multi-Processor (MP) Support : No 
[B]Multi-Processor Advanced PIC (APIC) : Yes 
[B]Total Memory : 8GB DDR3 SO-DIMM 

[B]Chipset 
[B]Model : LG Electronics Core (Sandy Bridge) DRAM Controller 
[B]Front Side Bus Speed : 100MHz 
[B]Total Memory : 8GB DDR3 SO-DIMM 
[B]Shared Memory : 34MB 
[B]Channels : 2 
[B]Memory Bus Speed : 2x 667MHz (1.33GHz) 
[B]
Memory Module(s) 
[B]Memory Module : Hynix (Hyundai) HMT351S6BFR8C-H9 4GB DDR3 SO-DIMM PC3-10700S DDR3-1334 (9-9-9-25 4-34-10-5) 
[B]Memory Module : Hynix (Hyundai) HMT351S6BFR8C-H9 4GB DDR3 SO-DIMM PC3-10700S DDR3-1334 (9-9-9-25 4-34-10-5) 

[B]Video System 
Video Adapter : Intel(R) HD Graphics Family (12 SM5.0 650MHz, 2GB DDR3 1.33GHz 128-bit, Integrated Graphics) 

[B]Graphics Processor 
OpenCL Processor : NVIDIA GeForce GT 540M (96SP 2C 1.34GHz, 2GB) 
[B]Compute Shader Processor : Intel(R) HD Graphics Family (12SP 650MHz, 64MB DDR3 1.33GHz 128-bit, Integrated Graphics) 
[B]CUDA Processor : NVIDIA GeForce GT 540M (96SP 2C 1.34GHz, 2GB) 

[B]Storage Devices 
WDC WD6400BPVT-22HXZT1 (640.1GB, SATA300, 2.5", 5400rpm, 8MB Cache) : 596GB (C:) 
[B]Generic-Multi-Card (USB) : N/A (D:) 
HL-DT-STDVDRAM GT32N (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 1MB Cache, 192kB Flash) : N/A (E:) 

[B]Logical Storage Devices 
System (C:) : 297GB (NTFS) @ WDC WD6400BPVT-22HXZT1 (640.1GB, SATA300, 2.5", 5400rpm, 8MB Cache) 
[B]RECOVERY : 1GB (NTFS) 
[B]Removable Drive (D:) : N/A @ Generic-Multi-Card (USB) 
[B]Hard Disk (Q:) : N/A 
[B]Optical Drive (E:) : N/A @ HL-DT-STDVDRAM GT32N (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 1MB Cache, 192kB Flash) 

[B]Peripherals 
LPC Hub Controller 1 : LG Electronics Cougar Point LPC Controller 
[B]LPC Legacy Controller 1 : Winbond W83687THF 
[B]Audio Device : LG Electronics Cougar Point High Definition Audio Controller 
[B]Audio Codec : Realtek Semi High Definition Audio 
[B]Disk Controller : LG Electronics Cougar Point 6 port SATA AHCI Controller 
[B]USB Controller 1 : LG Electronics Cougar Point USB Enhanced Host Controller #2 
[B]USB Controller 2 : LG Electronics Cougar Point USB Enhanced Host Controller #1 
[B]SMBus/i2c Controller 1 : Intel ICH SMBus 

[B]Printers and Faxes 
[B]Printer : Microsoft XPS Document Writer (600x600, Colour) 
[B]Fax : Microsoft Shared Fax Driver (200x200) 

[B]Peripherals 

Network Services 
Network Adapter : Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20) (Ethernet) 
[B]Network Adapter : VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter (Ethernet, 100Mbps) 
[B]Wireless Adapter : 802.11n Wireless LAN Card (802.11g (ERP), AES-CCMP, 54Mbps) 

[B]Power Management 
Mains (AC) Line Status : On-Line 
[B]Battery No 1 : 100% 

[B]Operating System 
Windows System : Microsoft Windows 7 Home 6.01.7601 (Service Pack 1) 
[B]Platform Compliance : x64 

[B]Windows Experience Index [/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
- - - Güncellendi - - -

Takip ettiğim yönergeleri şu siteden bulabilirsiniz. Bu arada tanıdığında mac'i olan varsa sanal makineyle uğraşmıyorsunuz.

UniBeast: Install OS X Mavericks on Any Supported Intel-based PC

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Neyse ingilizce forumdan yardım aldım. Wifi'nin driveri yokmuş. Duvar oldum anlayacağınız. Bari sesi kurabilseydim iyiydi. Hiç multibeast çalıştırmadan ses driverini kurabilme ihtimalim var mı acaba?

Evet son olarak benim gibi sorun yaşayanlar varsa wifi'nin bir çözümü maalesef yok. Kartı çıkartmak ya da bir usb wifi almak dışında. Ben hiç multibeast'i kurmadım şu an. Bluetooth kendiliğinden çalışıyordu. Bluetooth ile telefon üzerinden internete bağlanıp voodoohda'yı yükledim. Daha sonra kextbeast programını indirip voodoohda'yı kurdum ve ses sorunu çözüldü. Ekran kartımın durumu ne alemde şu an tek merak ettiğim durum bu. Multibeast'i kurmadan da gayet mükemmel çalışıyor şu an sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer cihazda Optimus varsa, GT 540M çalışmaz. İşlemcinizin içinde HD Graphics 3000 GPU var ve bu GPU, Mavericks tarafından desteklenmekte. Bu Mac hakkında dedikten sonra ayrıntılar kısmından daha fazla bilgi bulabilirsiniz ekran kartının çalışıp çalışmadığı hakkında. Bellek miktarı 64 MB veya üstü ise çalışıyor olabilir. Alternatif olarak Dashboard'a bakın. Eğer gayet rahat açılıyorsa ekran kartı çalışıyordur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı