Unity 3D ile mobil oyunda puanlama sorunu

Tamamdır ayrı bir prefab oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Colmns ´un içinden silmeyi unutma.

Bu dediğini yaptım bu sefer obje siliniyor fakat tam ortada spawn oluyor .

Bu dediğini yaptım bu sefer obje siliniyor fakat tam ortada spawn oluyor .
edit DC linki buradan paylaşsam sorun olur mu bir de?

Spawn kodunu yazsana o fonksiyonda bir suru overload var hangisini kullandın bakacağım.

Dediğimi anlamadınız galiba. Spawn yaptığın class kodunu atar mısın? Detayli anlatayım.

Coll. Gameobject. Tag=="cups"
Tarafini anlamadım. Onu ne için yazdınız.
Bunu o kolon tekrar spawn olurken aktive etmeniz gerekir.

Tam olarak anlamadım

Dediğimi anlamadınız galiba? Spawn yaptığın class kodunu atar mısın? Detayli anlatayım.

Şimdi kupayı spawn etmek için hiç spawn kodu kullanmadım spawn olması için prefab ile birleştirdim yani sütünlar doğarken o da otomatik prefabın içinde olduğu için spawn oluyor ve buna ek olarak benim unuttuğum bu kupayı gizleyince bir daha doğmaması ilk 7 tane klon otomatik geliyor zaten.

Columlari tekrar tekrar oyuncunun önüne almıyor musun? Eğer sen columu yeni bir yerde oluştururken. Cups objesini true yapacaksın. Kodları atmassan havada kalır.

Columnları oluşturan kodlar.

Bak burada sütuna yeni pozisyon atarken. Kupa objesini de true yapman lazım. Yani gameobject kupa tanimlayip dediğim yerde true yap. Ama bunun için de kupa ayrı prefab olmalı.

Kupa ayrı bir prefab zaten ayırdım onu ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…