Çözüldü Unity 3D mouse input sistemi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Console07

Picopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar, Unity 3D ile ilgili bir sorum var. Sorun şu ki "mouse input" kodu çalıştırdığımda, kamera sadece yukarı ve aşağı dönüyor. Sağ ve sol yanı " y " çalışmıyor. Sorun nedir? Şimdiden çok sağ olun! ;)

Çözüm
Bunun yerine

if(Input.GetMouseButton(0))
{
Debug.Log(Input.mousePosition
}

Deneyebilirsin. Büyük-Küçük harflerde farklılık olabilir. Vİsual Studio düzenleyecektir
Keşke kodunu da buraya yazsaydın yardımcı olsaydık. Ayrıca sağ sol Y değil, X olmalı normalde. Tabi kameran farklı bir açıdan sahneye bakmıyorsa

Hayırlı akşamlar dostum, işte kod:

using UnityEngine;
using System.Collections;

public class ExampleClass : MonoBehaviour
{
public void Update()
{
if (Input.GetButtonDown("Fire1"))
{
Debug.Log(Input.mousePosition);
}
}
}

Iyi günler dostum, dün akşam verdiğin kodu çalıştırdım, çalıştırdığımda hiçbir değişiklik yok, kodu yanlış yazmış olabilirmiyim, okuman bir resim bıraktım, teşekkürler :)
20220911_102733.jpg

Bu paylaştığınız kod blokları sol tık yapıldığında farenin güncel x ve y pozisyonunu yazdırıyor. Kamera hareketini sağladığınız kod bloğunu paylaşmanız lazım.

Kardeş, dediğin gibi kodu debugu silip yapıştırdım, kodu çalıştırdım ve mouse sol clicki basılı tuttum fakat sonuç yine aynı, sorun PC demi acaba, yada bu scripti hangi objeye vermeliyim, ben kameraya vermiştim

Yeni konular

Geri
Yukarı