Unity APK alırken hata veriyor

Arkadaşlar merhaba. Unity de geliştirdiğim bir oyunun APK Build'ini almak istiyorum. Grand'le Build hatası alıyordum. Sonra diğer konulara baktım ve projemin bulunduğu konumda Türkçe karakterler olmaması gerektiğini öğrenip bu sorunu düzelttim. Şimdi Build almak istediğimde Grand'le Build hatası çıkmıyor ama Console da bazı hata mesajları çıkıyor ve Build almıyor. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-15 213334.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-15 213334.png
    180,4 KB · Görüntüleme: 107
Merhaba.

SDK, JDK ve NDK kitlerinin kurulu olduğunu düşünüp ona göre çözüm önereceğim. Lütfen kurulu değilse kitleri kurun.

Oyunun içinde telefona dosya kayıt almayla ilgili bir kod yazdıysanız aşağıdaki çözümü uygulayın. Yapmadıysanız dikkate almayın.

Application.persistentDataPath değil Application.dataPath ile kaydedin. Doğrudan bu yola kaydetmek yerine bir klasör oluşturup o klasörün içine kaydetmeniz gerektiğini unutmayın.

Unity'i ve tüm build programlarını yönetici olarak başlatın.

Bilgisayarı kapatıp açın. Tekrar Build alın.

.apk dosyasının kaydedileceği konumu değiştirip deneyin. Belgelerim veya İndirilenler gibi konumlardan ziyade özel dosya oluşturup onu seçin.

Build settings'de Development Build adlı tik seçili ise kaldırıp deneyin.

Bulduğum çözümler şimdilik bunlar. Sorununuz düzelmez ise hata raporu yollayıp bana tekrar yanıt verin. Düzelmez ise Console panelindeki hataları buraya kopyalamanız çok daha iyi olacaktır.

İyi günler.

Merhaba.

SDK, JDK ve NDK kitlerinin kurulu olduğunu düşünüp ona göre çözüm önereceğim. Lütfen kurulu değilse kitleri kurun.

Oyunun içinde telefona dosya kayıt almayla ilgili bir kod yazdıysanız aşağıdaki çözümü uygulayın. Yapmadıysanız dikkate almayın.

Application. PersistentDataPath değil Application. DataPath ile kaydedin. Doğrudan bu yola kaydetmek yerine bir klasör oluşturup o klasörün içine kaydetmeniz gerektiğini unutmayın.

Unity'i ve tüm Build programlarını yönetici olarak başlatın.

Bilgisayarı kapatıp açın. Tekrar Build alın.

APK dosyasının kaydedileceği konumu değiştirip deneyin. Belgelerim veya İndirilenler gibi konumlardan ziyade özel dosya oluşturup onu seçin.

Build Settings'de Development Build adlı tik seçili ise kaldırıp deneyin.

Bulduğum çözümler şimdilik bunlar. Sorununuz düzelmez ise hata raporu yollayıp bana tekrar yanıt verin. Düzelmez ise Console panelindeki hataları buraya kopyalamanız çok daha iyi olacaktır.

İyi günler.

Merhaba. Sorun projemin içerisinde Türkçe karakterler kullanmamdan kaynaklanıyormuş. Çözüm öneriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı