Unity destekleyen Linux dağıtımları

Hocam peki şu anki işletim sistemini yani Windows'umu yedekleme ve sonradan kurabilme gibi bir şansım oluyor mu çünkü işletim sistemiyle birlikte geldiği için PC bir kısıtlama yok deneme sürümü gibi.

Windows'u kaldırmanız gerekmiyor, onun yanına kurabilirsiniz.

Aynen öyle, her ikisini de kullanabiliyorsun.

Peki son olarak hocam mesela benim 2 HDD var. Windows C diskinde ama depolma olarak D kullanıyorum. Peki Linux'un herhangi bir dağıtımını C diskine kurup aynı Win gibi D diskini depolama olarak kullanabilir miyim? Ve daha sonra Linux'u formatsız kaldırabilir miyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüntülü rehber olarak bu video kullanılır mı (Ubuntu kursam bile.)?
Ya da bu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki son olarak hocam mesela benim 2 HDD var.

GNU/Linux'u ister D diskine kurarsın, ister Windows'un olduğu diskten bir bölüm ayırıp oraya kurarsın, isterse ikinci diske kurarsın, fark etmez.
GNU/Linux için C, D gibi bölümler ayırman gerekmez, Kuracağın bölüm hem C hem D yerine geçer.
Ayrıca kurulum öyle zor bir şey değil, senin dikkat etmen gereken tek nokta kurulu Windows'u silmemek. Buradaki anlatımdan da yararlanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı