Unity üzerinden C# yield ve while kodu çalışmıyor

EKsTRim

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, sorunu mu yanlış yere yazmış olabilirim ama başka yer bulamadım, kusura bakmayın.

Dediğim gibi Unity üzerinden objelerin işlevlerini kodlarken çoğu kod oluyor ama şimdiye kadar while ve yield kodu çalışmadı. Zaten bir kodu yazarken alınan yerde de çıkmıyor kendileri. Kodları doğru yere yazdığıma eminim ama size de atayım.

Ekran Görüntüsü (564).png

Bu kullanım bu şekilde değil ki. While bir loop oluşturur, öncelikle sen while döngüsüne bir parametre ver. Daha sonra while içerisinde yield return kodlarını yaz. Yield ve IEnumerable nedir tam biliyor musun? Eğer bilmiyorsan Şuradan kullanımını öğrenebilirsin.

burada ne yapmalıyım ne yanlış onu anlamadım yardım edebilir misiniz
Ekran Görüntüsü (565).png
?
Bu kullanım bu şekilde değil ki. While bir loop oluşturur, öncelikle sen while döngüsüne bir parametre ver. Daha sonra while içerisinde yield return kodlarını yaz. Yield ve IEnumerable nedir tam biliyor musun? Eğer bilmiyorsan Şuradan kullanımını öğrenebilirsin.
baya uğraştım yapamadım yardım edersen sevinirim

burada ne yapmalıyım ne yanlış onu anlamadım yardım edebilir misinizEki Görüntüle 1078853?

baya uğraştım yapamadım yardım edersen sevinirim
IEnumerator fonksiyonlarını StartCoroutine fonksiyonu ile çağırıyoruz.
Şöyle;
C#:
void Start() {
    StartCoroutine(gameobject());
}
Dökümantasyonda güzel örnekler vardı galiba oraya bakmanı tavsiye ederim.

dediğinizi yaptım ama olmadı şu attığım video ss inde adam yazıyo aynı benim yaptığım şeklinde onda oluyor

soldaki adamın;

sağdaki benim;

Ekran Görüntüsü (566).png
Ekran Görüntüsü (567).png

Hocalar benim de bir sorum olacaktı bende aynı Unity de Visual Studio 2019 ile kodlama yapıyorum ama bariz bir hata yapsam bile error vermiyor sebebi ne olabilir?

Bende yeniyim ben öyle bir şey yaşamadım.

Biraz höt diye daldım kusura bakmayın. Böyle bir yere varamayacagiz gibi gözüküyor açik konuşmak gerekirse tutorial izlerseniz bile kelimesi kelimesine harfi harfine uygulayin. Ayrica dokümantasyonlari inceleyin. Kesinlikle faydasini göreceksiniz.

Hocalar benim de bir sorum olacaktı bende aynı Unity de Visual Studio 2019 ile kodlama yapıyorum ama bariz bir hata yapsam bile error vermiyor sebebi ne olabilir?

Hocam sizin probleminiz büyük ihtimalle Unity'ye bağli değil preferensdan external Tools kısmından vs 2019 olduğundan emin olun.

Geri
Yukarı