Universite onayli sertifikalar yurt disinda gecerli mi?

GGHOST

Hectopat
Arkadaşlar ozel bir kurumdan kurs almayi dunusuyorum(siber guvenlik)bu kursun sonunda verilen serfika hem e-Devlet'te kayitli hem gedik universitesi onayli oldugunu soylediler. Peki bu e-Devlet'te kayitli sertifika yurt disinds gecerliligi yuzde kactir?

Bildigim kadariyla eger yanilmiyorsam %50 civari olmasi lazim
Simdi su sekilde dusunmek gerekiyor
Universite ile sertifika ayri alan olarak degerlendirmek gerekiyor

Sertifika yeterliligini tescil eder
Vasifli vasifsiz statusunde vasifli olarak yer alirsiniz ozellikle belirtmek istiyorum sertifika sonrasi saha deneyimi ve tecrube cok onemli

Kisacasi toparlamak gerekirse soyle dusunun

4 yillik universiteye denk degildir
Bi alt sinifi katagorisinde dusunun
Lise megzunlarin ve myk nin ustunde sayilir
Sebebide sudur ozel sertifikalar muhendislik egitimi seklinde ozel kurumalardan alinan sertifikalar normal 4 yillik universite ogrencilerine ek ders ve zorunlu veriliyor
Bagzi universite dallarinda egitim bolumune gore yuksek lisansda veriliyor

Kisacasi soylede diyebiliriz skk ve tamamliyici saglik sigortasi gibi dusunmek gerek )))

Bildigim kadariyla eger yanilmiyorsam %50 civari olmasi lazim.
Simdi su sekilde dusunmek gerekiyor.
Universite ile sertifika ayri alan olarak degerlendirmek gerekiyor.

Sertifika yeterliligini tescil eder.
Vasifli vasifsiz statusunde vasifli olarak yer alirsiniz ozellikle belirtmek istiyorum sertifika sonrasi saha deneyimi ve tecrube cok onemli.

Kisacasi toparlamak gerekirse soyle dusunun.

4 yillik universiteye denk degildir.
Bir alt sinifi kategorisinde dusunun.
Lise megzunlarin ve myknin ustunde sayilir.
Sebebi de sudur ozel sertifikalar muhendislik egitimi seklinde ozel kurumalardan alinan sertifikalar normal 4 yillik universite ogrencilerine ek ders ve zorunlu veriliyor.
Bazı universite dallarinda egitim bolumune gore yuksek lisansda veriliyor.

Kisacasi soylede diyebiliriz skk ve tamamliyici saglik sigortasi gibi dusunmek gerek )))

Teşekkür ederim ama kursu alamadim bazi nedenlerden oturu😅 ama yine de teşekkürler 1.5 yillik konuya cevap verdiginiz icin.

Geri
Yukarı