Unreal Engine 5 için RTX 2060 R5 3600 yeterli mi?

The Towande

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Unreal Engine 5 oyun motorunda basit - orta düzey projeler için ve compile, render ve projenin son haline gelme sürecine kadar olan işlemler için RTX 2060 - Ryzen 5 3600 - 16 GB RAM - 500GB M.2 SSD yeterli olur mu?

Unreal Engine 5 oyun motorunda basit - orta düzey projeler için ve compile, render ve projenin son haline gelme sürecine kadar olan işlemler için RTX 2060 - Ryzen 5 3600 - 16 GB RAM - 500GB M.2 SSD yeterli olur mu?
Render çok da büyük olmasa da sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum, depolama alanı ciddi derecede az en az 1 TB tavsiye ederim yine de idarelik kullanılabilir.

Emin olmadan söylüyorum ama yetersiz gibi. RTX3070 Ti var bende UE5 ile yapılmış deneme oyunlarını test ettiğimde 40-50 FPS gibi bir sonuç alıyorum. 2060'ın performansının çok daha düşük olacağını düşünüyorum. Sonuçta ürettiğin şeyi deneyeceksin optimizasyonu da ayarlaman zaman alacak bu süreçte kötü sonuçlar elde edebilirsin seni biraz rahatsız edebilir. Ama dediğim gibi RTX2060 kartım hiç olmadı denemedim ve test etmedim. RTX3070 Ti'ya göre yorumluyorum.

Ortalama sistem gereksinimlerini anlatayım.
3700X ve üstü işlemci (8 çekirdek olması önemli)
2080 Ti ve üstü ekran kartı.
32 GB ve üstü RAM.
Sisteminiz hepsini karşılıyorsa bir sıkıntı yok.
@murat_boy93 sizin RAM'ler 16 GB galiba bu yüzden FPS düşüşü elde ediyorsunuz.

32 GB ve üstü RAM.

RAM 24 GB hocam 3 tane 8 var sistemde. 4 giriş var ana kartımda. Belki bir ara bir 8 daha alabilirim.
32 GB ve üstü RAM.

2080 Ti dediğin biraz abartı olmamış mı? 2080 Ti dediğin kart 3070 Ti'dan birazcık daha iyi.%5 oranında daha iyi bir kart.

2080 Ti dediğin biraz abartı olmamış mı? 2080 Ti dediğin kart 3070 Ti'dan birazcık daha iyi.%5 oranında daha iyi bir kart.

Hayır abartı değil.
Ayrıca 3070 Ti 2080 Ti'dan çok daha güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır abartı değil.
Ayrıca 3070 Ti 2080 Ti'dan çok daha güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet 4-5 FPS ortalama fark ile biraz daha iyi kartmış. Şaşırdım açıkçası.

Geri
Yukarı