Unreal Engine ile oyun yapma

HD4450

Kilopat
Merhaba direkt konuya geçeyim. Bir konu açmıştım ve bana orada C++ ve C# kullanmam gerektiğini söylediler oyun yapmak için. Standart bir hayatta kalma 3D FPS oyunu için Unreal Engine kullan dediler.
1. soru: Unreal Engine ile nasıl oyun yapıldığını öğreten kanal var mı?
2. soru: C++ veya C# hangisinden başlamalıyım?
3. soru: Hangisi daha kısa sürede öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Unreal Engine ile ilgili Türkçe kaynak çok az. İngilizce biliyorsan çok faydası olur. Ayrıca Unreal Engine ile kodlama yapmak diğer motorlara göre zordur. C++ öğrenebilirsin ama blueprintde öğrenebilrsin. Blueprint öğrenmek daha kolaydır.

Bence ilk başta unity kullanarak biraz daha basit, 2d bir oyun ile başlamalısın. Youtube'ye yazarsan zaten unity hakkında her yerde video var. 3d oyun yapmanın başlangıç için uygun olduğunu düşünmüyorum. Super Mario, Chrome dino gibi oyunlardan başlayabilirsin. C dilleri hakkında bir bilgim olmadığı için de maalesef kesin bir bilgi veremeyeceğim.

1. soru: Unreal Engine ile nasıl oyun yapıldığını öğreten kanal var mı?
Youtube'da ve Udemy'de bir sürü kaynak var. Araştırarak kendinize uygun olanı bulabilirsiniz.
2. soru: C++ veya C# hangisinden başlamalıyım?
Unreal Engine C++ kullanıyor. Fakat hiç programlama bilginiz yoksa C++ ağır gelebilir.
3. soru: Hangisi daha kısa sürede öğrenebilirim?
C#/Unity'yi öğrenmeniz biraz daha kolay olacaktır.

1 - Unreal C++ kullanıyor. Ama tavsiyem Blueprint kullanmanız yönünde
2- Udemy'de bir sürü eğitim mevcut.
Bence tek başınıza hayatta kalma oyunu yapmayın. Başlangıç için zor olur. 2D oyun da yapmayın. Hazır 3D model sayısı oldukça fazla. 3D modele uygun animasyon yapmak da daha kolay.

Bir tür Görsel kodlama. Bir örnek paylaşayım sana.

1613569629165.png

Hazır kod bloklarını birbirine bağlayarak kullanılıyor.

Geri
Yukarı