UPS alınmalı mı?

ks120

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. Bulunduğum bölgede özellikle yaz aylarında çok kesinti yaşanıyor. Kış aylarında da sağanaklı günlerde evin dibine dibine yıldırım düşüyor bu durumda da %70 durumda elektrik kesiliveriyor. Daha önce 2 defa modemim bu sebepten yandı. Hatta bu benim teorim tabi üniversite okurken evdeki bilgisayarımın fişleri sökülü olmasına rağmen internet kablosu bağlı olduğu için anakartımı da yaktı diye tahmin ediyorum çünkü döndüğümde beni o şekilde karşıladı modemle anakart.

Her neyse, güzel bir sistem topladım kendime ve açıkçası bu durumun sistemde yaşanabilmesinden korkuyorum. Önlem olarak 2 belki 3 sene önce Philips'in spn-3080b akım korumalı prizini aldım ışıkları hala yanıyor bu da koruma yapıyor demek diye biliyorum(?) üstüne de güzel kaliteli bir PSU aldım. O da high power 80+gold. Kasanın güç kaynağı 600W, masada da biraz LED ışık var süs olarak onun dışında 2 monitör ve hoparlör kullanıyorum.

Bu önlemler yeterli mi? UPS alınmalı mı? Alınırsa ne alınmalı?

Bence almalısın bizim bölgede de elektrik kesintileri sık olabiliyor. Bir elektrik kesintisi sonrası pc açılmadı garantiye gitti işlemcisini değiştirdiler. Bende akım korumalı priz vardı psum bronz idi sadece. Geçenlerde hatta ups akülerinin ömrü bitti. Yenisi almamışken elektrik kesintisi yaşadım ve pc açılmadı. Bir süre sonra açıldı. Yeni akü alıp taktım. Tavsiye ederim bence almalısın.

Bence almalısın bizim bölgede de elektrik kesintileri sık olabiliyor. Bir elektrik kesintisi sonrası pc açılmadı garantiye gitti işlemcisini değiştirdiler. Bende akım korumalı priz vardı psum bronz idi sadece. Geçenlerde hatta ups akülerinin ömrü bitti. Yenisi almamışken elektrik kesintisi yaşadım ve pc açılmadı. Bir süre sonra açıldı. Yeni akü alıp taktım. Tavsiye ederim bence almalısın.
Bahsettiğim setup için 1000va line interactive yeterli olur mu peki sizce?

Geri
Yukarı