UPS nasıl kullanılır?

@Bilinmeyen1

Hmm. Sizin ürününüz daha üst seviye tabi. Line Interactive kullanıyorum.

Priz ile UPS/akü bağlantısını koparmayın. Kendini doldurunca bu bağlantıyı koparmazsanız ve elektrik kesintisinde devreye girmezse o doluluk oranı daimi kalıyor zaten.
Yani ups yi anahtardan kapatmamda sıkıntı yok değil mi? Kapalıykende sarj oluyor değil mi?
Ben bilgisayarı kapattığımda ups nin düğmesinden elektriği kesiyorumda işim bitince.

@Bilinmeyen1

Priz ile bağlantısı varsa ve doluysa kendini boşaltıp yeniden doluma geçmez. Devreye girme durumuna göre tuttuğu gücü kullanır. Siz normalde cihazlarınızı gece vaktinde de çalışmaya devam etsin prize takıyorsunuz. UPS ise aradaki nihai köprü. Köprünün işlevi için "kapalı" konuma gelmemesi gerekir. Eğer açıklamam tam yeterli gelmiyorsa FSP Türkiye'yi arayın. En makul kullanımı belirtirler. Güzel bir servisi var.

Hmm anladım o zaman bilgisayarı kapattığımda kasadaki psu güç düğmesindende kapatmasam sıkıntı olur mu peki? Işıklar filan yanık durduğundan, sösün diye kapatıyordum normalde ups yi. Birde akım korumalı prize takmamın sakıncası var mı ups yi çünkü odadaki priz yetişemiyor ve elimde akım korumalı priz vardı onu kullandım yani ups yi ona taktım.

Tamam teşekkür ederim fakat işte priz uzak kalıyor kabloya yetişmiyor o yğzden kullanıyorum zaten uzatmayı zarar eder mş etmez mi kimse tam net bir şey demiyorda hani nasıl bir zarar eder onuda anlamadım hiç uyarı filan da vermiyor ve voltaj da düşğk gelmiyor prizle aynı geliyor 234 volt filan

Ups nin bugün servisiyle konuştum. Ups yi düğmesinden kapatabilirsiniz dedi sadece sürekli prizde takılı olması lazımmış. Yani düğmeyle istediğiniz gibi kapatıp açabilirsiniz dedi. İkincisi ise ups nin önünde çoklu priz olmasın dedi ama arkasına istediğiniz kadar takabilirsiniz dedi,ama ne fark ediyorki. Ha arkasına takmışsın ha önüne? Akım korumalı priz i değiştiricem onu zaten geçici taktım viko 3x2.5 çoklu priz takmayı düşünüyorum önüne hiç olmasa kaliteli bir kablo ve kablo kesiti olsun önünde.

Geri
Yukarı