UPS önerisi

omerta3

Decapat
Arkadaşlar, güç tüketimimin fazla olduğu PC+monitörüm için UPS ya da gerçekten işe yarayan bir akım korumalı priz almak istiyorum. 2016 yılında eski bilgisayarımı elektrik kesintisi yüzünden yaktım. Amacım sistemi korumak, UPS'in sunduğu sistemi bir süre açık tutma desteği pek umurumda değil.

Online UPS'ler koruma anlamında çok başarılı biliyorum. Ama 1+0 Home ofis bir evde yaşıyorum ve bu şartlarda Online UPS'lerin gürültüsüne uzun süre katlanamam.

• Kaliteli bir akım korumalı priz işime yarar mı ?
  • Yeterli olmazsa line-ınteractive UPS'ler bu korumayı sağlayabilir mi ?
  • Online UPS şartsa gerçekten sessiz çalışan bir ürün önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Akım korumalı priz, sisteminizi sadece yüksek gelen akımdan korur. UPS ise ani elektrik kesintisinde sisteminiz de oluşabilecek hasarları önler.

Normal kullanımda cihaz ses çıkartmıyor. Elektrikler kesildiğinde cihaz aktif hale geliyor ve çok az ses çıkartıyor. Duymak için cihaza yaklaşıp dinlemeniz gerekir. Kısacası çok sessiz.
Bu ürünün 1500 VA yada 2000 VA sını tercih edebilirim. VA değeri ses farklılığı yaratıyor mu ?

Bu ürünün 1500 VAya da 2000 VA'sını tercih edebilirim. VA değeri ses farklılığı yaratıyor mu?

Sitesinde gürültü değerleri 40dB'den az olarak görünüyor. Hissedilecek derecede fark olacağını düşünmüyorum.

Hocam 100-150 TL'lik elektrik kesintisine karşı bir priz bulabilir miyim? Buzdolabı için linkteki prizi almıştık, aynısını PC için alsam işimi görür mü? Akım%20Koruyucu%20Priz

Elektrik kesintisi sorununa UPS dışında bir alternatif yok diye biliyorum. Akım korumalı prizler voltaj dalgalanmalarını önler.

Yeni konular

Geri
Yukarı