Upwork'deki işveren dolandırıcı olabilir mi?

Horswitten

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben dün Upwork'ten bir iş aldım. İngilizce metnin Arapçaya çevrilmesi gerekiyordu. Adam beni Telegram'a yönlendirdi. Sonrasında ise gördüm ki, ilan Upwork'ten kaldırılmış. Adama bunun sebebini sorduğumda Upwork ile olan bir problemden bahsetti.

Sonrasında ben metinleri çevirdim ve gönderdim. Beni bu sefer Altech Payment Company diye bir Telegram hesabına yöneltdi. Adam debit kartımın numarasını ve bitiş tarihini aldı. Sonrasında ise galiba parayı gönderdi. Galiba diyorum çünkü emin değilim.

Adam benim fotoğrafımı istedi ve döviz değişimi yapmak için 100 dolarlık bir depozito istedi. Ben de para gönderimi işleminin bir resmini istedim. Adam bu fotoğrafı attı. Adamın gönderdiği zaman filan birebir tutuyor. Adam önce depozito parasını PayPal'dan göndermemi istedi. Oradan olmayınca da skrill üzerinden göndermemi teklif etti. Depozitonun tam olarak ne için olduğunu sorduğumda ise paranın hesabıma geçtiğini sadece depozito ödenilerek serbest bırakılması gerektiğini söyledi. Ben şimdilik parayı yollamadım. Dolandırıcı mı değil mi kesinleştiremedim. Bu fotoğraf ise kafamı bayağı bir karıştırdı. Sizce, parayı yollamalı mıyım? Yoksa bu adam dolandırıcı mı?

-5899842548854274995_121.jpg

Hocam peki bu fotoğraf hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yapacağı dolandırıcılığın bir adımıdır muhtemelen. Milyon tane dolandırma yöntemi var bu yüzden ne için kullanacak bilemiyorum anca güvenmemeni tavsiye ederim. Upwork ile bir sorun yaşıyorsa oradan çalışan bulmaz.

Yapacağı dolandırıcılığın bir adımıdır muhtemelen. Milyon tane dolandırma yöntemi var bu yüzden ne için kullanacak bilemiyorum anca güvenmemeni tavsiye ederim. Upwork ile bir sorun yaşıyorsa oradan çalışan bulmaz.
Yani hocam açıkçası bana da çok güven vermedi. Beni de sürekli sıkıştırıyor zaten işte kartını Skrill'e ekle parayı gönder, paran hesabına geçsin falan diye. Engelleyeceğim gibi duruyor

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı