US ve UK layout farkları nedir?

nxxxr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ingilizce düzeninde bir klavyem olduğu için US Layout bir tuş takımı bakıyordum ve bu ikisine rastladım;

Bu ikisinin farkları nedir? Tuş dizilimi olarak bir farkları yok, bir tanesi daha çok ışık saçıyor gibi duruyor. Farklarını bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, İngilizce düzeninde bir klavyem olduğu için us layout bir tuş takımı bakıyordum ve bu ikisine rastladım;

Bu ikisinin farkları nedir? Tuş dizilimi olarak bir farkları yok, bir tanesi daha çok ışık saçıyor gibi duruyor. Farklarını bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

UK versiyonunun enter tuşu büyük oluyor diye biliyorum US de küçük oluyor.

Hocam öncelikle iyi günler ikisinin tek farkı sembol farkı hocam ışık saçması aynıdır.
Bir de enter tuşları farklı oluyor

1706559699536.png

UK layout genel olarak Türkçe klavyeye daha yakındır, enter tuşu US'den daha büyüktür ve bazı tuşların yeri farklıdır.

Önceki mesajları okuyun, derdimi anlayacaksınız.
Derdinizi anladım, çözememenizin sebebi her ikisinde de fotoğraflara US layout klavye koymuşlar.

Derdinizi anladım, çözememenizin sebebi her ikisinde de fotoğraflara US layout klavye koymuşlar.
Hocam peki bu pudding keycaps dediğimiz, alt kısımları şeffaf olan tuş takımı değil mi? Bir de benim klavyem Epomaker TH66, uyumsuzluk gibi bir sıkıntı çıkma ihtimali var mı? Bilginiz varsa sevinirim.

Geri
Yukarı