Çözüldü USB 3.0 ön panel kablosu USB3.2 bağlantısına takılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sizin anakartınıza göre şöyle cevaplamaya çalışayım.

1587237027115.png

Yeni isimlerini ve hızlarını böyle açıklayabilirim herhalde.

Screenshot_20200717-151807~2.png

Anakartınızda bulunan bu port USB 3.2 Gen 1 destekli yani en eski adıyla USB 3.0 ile aynı oluyor.
Screenshot_20200717-151957~2.png

Yani kendi hızı ile normal bir şekilde kullanabilirsiniz gibi.
Eski adı 3.0 olan girişlerin yeni adı USB 3.2 gen 1.
Eğer USB 3.2 gen 1 ise takabilirsiniz.

Peki ben nereye takacağım: Daga benim kasadada önde iki tane USB 3.0 var anakartta bir tane o kabloya uyan yer buldum taktım ama diger kablosunu nereye takacağım:D bulamadım yer boşta kaldı B550-E anakart. H500M kasa.

@Kado703 toplam 4 USB portu olduğundan 2 USB ^.2 on panel portlu anakart kullanman grekiyor. On panel bağlantın bir tane olduğundan birisi boşta kalacak yani 2 port aktif olmayacak.

Anlamadım şimdi H500 kasanın önünde 4 tane USB 3.0 var bir tanede Type-C var Type-C'yi taktım bir tanede 3.0 uyan yer vardı onu taktım ama bir kablosu daha var USB 3.0 onu takabilecegim bir yer var mı göremedim 3.2 olan USB portunamı taktım onu sıgmayabilir gibi duruyor neyse anakarttı saatım zaten tekrar alacağım ama o zaman deneyeyim tekrar:D

@Kado703 o portlar aynı, girmesi lazım. Demeye çalıştığım şey 4 porta 2 kablo bağlanması lazım ve sende tek yuva var. Yani bir kablo boşta, bu yüzden 2 tanee yuva çalışmayacak.

Anladım anakartı alayım :D tekrar denerim şimdi ekran kartı buldum RTX 3060 o gelsin RAM'inde siparişi verdim işlemci anakart kaldı 5600X düşünüyorum işlemciyi iyi midir:d

Ayrı konuda sorabilirsiniz ama Ryzen 5000'ler iyi.
Anakartın yapısının fotoğrafını paylaştınız benle beyaz sadece şema halinde onu nereden buldunuz?
Anakartın kullanım kitapçığından.

Son düzenleme:
Peki ben nereye takacağım: Daga benim kasadada önde iki tane USB 3.0 var anakartta bir tane o kabloya uyan yer buldum taktım ama diger kablosunu nereye takacağım:D bulamadım yer boşta kaldı B550-E anakart. H500M kasa.
Benim sorum da su ana karyim msi x470 usb 3.1 ama usb uzatama kablosu aliyorum usb 03 1.5 mt 4 adet 4 adet 3 tb diski takiyom ayni anda calistarmiyor neden usb 02 kablo takiyorum hepsi calisiyor
Benim sorum da su ana karyim msi x470 usb 3.1 ama usb uzatama kablosu aliyorum usb 03 1.5 mt 4 adet 4 adet 3 tb diski takiyom ayni anda calistarmiyor neden usb 02 kablo takiyorum hepsi calisiyor bilen yardimci olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı