USB 3.0 Problemi - Casper CSD

virago93

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Casper marka CSD model ( metal kasa ) bir dizüstü bilgisayarım var. USB 3.0 portlarım ile ilgili sorun yaşamaktayım. USB 2.0 portunda sorunsuz olarak çalışan USB 3.0 destekli harici diskimi bilgisayarın USB 3.0 portuna taktığım zaman ilk başta aygıtı görmekte fakat daha sonra kaybolmakta ve aygıt tanınmadı diyor.

USB 2.0 usb aygıtlarım USB 3.0 portumda sorunsuz çalışıyor, sorunumun USB 3.0 driverının yüklü olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum fakat Casper'ın resmi sitesinde malesef böyle bir sürücü yok iletişime geçtiğimde de servis ile irtibata geçmem gerektiğini söylediler. İşletimim sistemim win 8.1 64 bit pro, intelin sitesinden "USB 3.0 Driver: Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver for Intel® 7 Series/C220 Chipset Family" sürücüsünü yükledim sorunum düzelmedi ki zaten bu sürücü win 8.1 desteklemiyor.

Bu sorunum hakkında bilgisi olan daha önce böyle bir sorun yaşayan varsa yardımcı olmanızı istiyorum. İşinize yarayabileceğini düşündüğüm sistemim ile ilgili teknik özellikleri resimde paylaşıyorum. Teşekkürler.

donanım.jpg

Bios güncellemesi var ise yükle. Ayrıca aygıtın donanım kimliğini eklemelisin.
Bios güncellemesi Casper'ın sitesinde yok, internette biraz araştırdım fakat bulamadım.

Device PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_210C1B0A&REV_05\3&11583659&0&A0

Donanım kimliği derken bunu kastediyorsun sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı