USB 3.0 uzatma kablosu önerisi

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda kasanın ön tarafındaki USB 3.0 girişleri sorunlu, kasanın konumu itibarı ile arkasına USB flash bellek takmak da zor oluyor, bunun için her defasında bilgisayar masasını yerinden oynatmak zorunda kalıyorum.
Acaba 2 adet 3.0 USB uzatma kablosu alsam, bunu masaya monte etsem, yararı olur mu?
Bu kablolar, kasanın arkasına taktığım Flash bellekler kadar verimli olur mu? Hangi markaları alsam daha iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk ürün için yorumlarda "USB 3 hızı veremiyor" incelemesi herkes tarafından yapılmış, kalitesiz ve performansı kötü yani.
1.8 metre > 0 cm

Uzatma istiyorsanız her şekilde kaybınız olacak. Bunun olayı budur. Kablo ne kadar uzunsa veri yolu kapasitesi o kadar azalır. Ben AliExpress'ten Ugreen marka USB 3.0 kablo aldım.
18 bin adet sipariş almış 9700 küsür kişi yorum yapmış ve 5/5 puan almış.

Yurtdışı tavsiyesi vermemek istediğim için Hepsiburada linki verdim. Yoksa ben bundan çok memnunum. Ama hız kaybı her uzatma kablosunda yaşanır. Özellikle yüksek bant genişliği olan bağlantıların uzatmalarında.

Ekleme:
İlgin için çok teşekkürler dostum. kasanın arkasında 4 adet 3.0 port zaten var fakat kasanın arkasına ulaşmam sorun oluyor, aslına bakarsan çoklayıcı benim için daha iyi, ancak, keşke kablosu yeteri kadar uzun olsa idi.
Ben bu çoklayıcı ile birlikte bir adet de 3.0 uzatma kablosu alıp çoklayıcıyı masaya kadar uzatsam, performansta bir düşme olur mu ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı