USB belleğe Ubuntu nasıl kurulur?

• Konuyu başlatan ZvD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 258

ZvD

Hectopat
Elimde okuma yazma hızı ortalama 100 mb/s olan bir USB bellek var içerisine Ubuntu kurdum ama her sistemi yeniden başlattığımda içerisindeki kurduğum uygulamalar gidiyor ve işletim sistemi sıfırlanıyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Merhaba,

"Persistence" konusunu araştırınız. Kali Linux'u o şekilde kurmuştum. Halihazırda da "Tails" işletim sistemini o şekilde kullanıyorum, kendisi direkt olarak öyle tasarlanmış.

Ubunutuda da muhakkak bir çözüm vardır.

Merhaba,

"Persistence" konusunu araştırınız. Kali Linux'u o şekilde kurmuştum. Halihazırda da "Tails" işletim sistemini o şekilde kullanıyorum, kendisi direkt olarak öyle tasarlanmış.

Ubunutuda da muhakkak bir çözüm vardır.
Şöyle bir şey buldum ama işe yararmı hocam?

Kalıcı depolama olarak yapman gerekli yoksa dosyaları kaydedeceği bir alan yok tüm usb belleği boot olarak ayarlarsan. Benim de 100mb/s bir flash diskim var Kingston DataTraveler 100 G3 denedim pek verim alamadım. Çok yavaş.

Şöyle bir şey buldum ama işe yararmı hocam?
Yani sadece başlıktan incelediğim kadarıyla doğru, mantık bu. Flash belleğinin bir kısmını hard disk gibi gösteriyorsun kısacası.

Yani sadece başlıktan incelediğim kadarıyla doğru, mantık bu. Flash belleğinin bir kısmını hard disk gibi gösteriyorsun kısacası.

Hocam sitedeki adımları uyguladım, Rufus'tan alan ayırmıştım ama ayırdığım alan burada gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 17152466410931207814770975684886.jpg
    17152466410931207814770975684886.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 7
Hocam sitedeki adımları uyguladım, Rufus'tan alan ayırmıştım ama ayırdığım alan burada gözükmüyor.
Nasıl yapıldığını hatırlayamıyorum inanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı