USB belleğin başında UEFI yazmama sorunu

Makaleler
25
BIOS'tan UEFI ayarını aktif ettiniz ve USB belleği UEFI modunda yazdırdıysanız Boot Menu'de USB belleğinizin başında UEFI yazmaması kesinlikle bir sorun değil. Bazı modellerde salt UEFI ayarına dokunamadığınızdan dolayı UEFI ibaresi görünmeyebilir. Kısacası USB belleği seçip Windows 8.1'i gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. Kurulumda da logodan dolayı UEFI kurulum yaptığınızı anlayacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İste bir diğer sorun biosta uefi ayarını aktif edecek seçeneğin olmaması resimlerde göründüğü gibi.

IMG-20141025-WA0003.jpg
IMG-20141025-WA0002.jpg

BIOS'tan UEFI ayarını aktif etti ve USB belleği UEFI modunda yazdırdıysanız Boot Menu'de USB belleğinizin başında UEFI yazmaması kesinlikle bir sorun değil. Bazı modellerde salt UEFI ayarına dokunamadığınızdan dolayı UEFI ibaresi görünmeyebilir. Kısacası USB belleği seçip Windows 8.1'i gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. Kurulumda da logodan dolayı UEFI kurulum yaptığınızı anlayacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bu forumda UEFI ve X550JK konusunda yazan herşeyi harfiyen yaptım.

Önce rufus kurdum USB'ye, sonra sizin UEFI kurmalı videonuzu izledim (msi olarak), sonra kendim denedim, ancak benim BIOS ayarlarında UEFI seçeneği çıkmadı, ancak buralardaki seçenekler ile usb'den kurmayı başardım.

Sonra çalıştırdan msinfo32'ye tıkladım ve BIOS MODE da LEGACY yazıyor, yani UEFI yazmıyor.

Bazı yerlerde fırça atıp üyelik silmişiniz, ancak harfiyen takip etmeme rağmen UEFI kuramadım.

Bu sizin sesiniz mi bilmiyorum da işletim sistemin imajını aynen bu şekilde yazdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Netice de taşınabilir ARAÇ ile windowsu kurdum ve çalıştı.

Bana inanmıyorsanız BIOS'u default ayarlarına getireyim, baştan ayarları yapıp kurayım. Ben harfiyen yaptığıma eminim. Nasıl ki bazı modellerde UEFI yazmayabiliyorsa demek ki bazı modellerde de harfiyen takip etsek bile kurulmayabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı