Çözüldü USB bellek içerisindeki virüs nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HellFrozen

Centipat
Daha fazla  
Dün yeni aldığım flash birkaç dosya atıp kırtasiyeye çıktı almaya gittim. Bugün tekrardan dosya atıp çıktı almaya gidecektim ancak flaşı bilgisayarım taktığım anda flaşın içinde 'autorun' ve ismini hatırlayamadığım bir uygulama olduğunu görür görmez Defender uyarı verdi bende flaşı saniyesinde çıkardım. Şu an Defender tarama yapmakta ardından Kaspersky yükleyeceğim bu flaşı nasıl temizleyebilirim?
Defender'ın uyarısı.

1703780575520.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu MusaLLaT.exe adındaki trojan virüsüdür. Genellikle sizinde yaşadığınız şekilde bu kırtasiye copycilerinde bulunur. Yaklaşık 10 yıl önce bela bir virüsdü ama artık neredeyse her antivirüs veri tabanında bulunduğu için sorun değil. Kaspersky yükleyin ve tarama yaptırın, virüsü silecektir. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.
Kırtasiyenin bilgisayarı muhtemelen virüslüydü ve flasha bulaştı. Flashın içerisindekileri yedekleyip flashı biçimlendirmek sorunu çözüme kavuşturabilir.

Dün yeni aldığım flash birkaç dosya atıp kırtasiyeye çıktı almaya gittim. Bugün tekrardan dosya atıp çıktı almaya gidecektim ancak flaşı bilgisayarım taktığım anda flaşın içinde 'autorun' ve ismini hatırlayamadığım bir uygulama olduğunu görür görmez Defender uyarı verdi bende flaşı saniyesinde çıkardım. Şu an Defender tarama yapmakta ardından Kaspersky yükleyeceğim bu flaşı nasıl temizleyebilirim?
Defender'ın uyarısı.

Eki Görüntüle 2067161
Kesin değil ama bu bir rat dosyası diye düşünüyorum.

Bu MusaLLaT.exe adındaki trojan virüsüdür. Genellikle sizinde yaşadığınız şekilde bu kırtasiye copycilerinde bulunur. Yaklaşık 10 yıl önce bela bir virüsdü ama artık neredeyse her antivirüs veri tabanında bulunduğu için sorun değil. Kaspersky yükleyin ve tarama yaptırın, virüsü silecektir. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Çözüm
Birebir aynısını ben yaşadım şöyle yapabilirsin: bir antivirüs programı yükleyerek flash a karşı bilgisayarı koruyun daha sonra virüsü krantinaya alın sonra flash ı biçimlendire bilirsiniz

Hocam "Özel Dosyalar.exe" sizin dosyanız değilse muhtemelen kırtasiyedeki bilgisayardan flashın içine otomatik virüs kopyalanmış diye düşünüyorum. Autorun'un Windows 10 da çalışmıyor olması lazım. Yani siz gidip de uygulamayı çalıştırmadığınız sürece bir şey bulaşamaz. Flashta çok önemli dosyalarınız yoksa önerim direk biçimlendirmeniz.

Ve aynı zamanda gittiğiniz kırtasiyeye bunu söylerseniz bence iyi olabilir.

Hocam "Özel Dosyalar.exe" sizin dosyanız değilse muhtemelen kırtasiyedeki bilgisayardan flashın içine otomatik virüs kopyalanmış diye düşünüyorum. Autorun'un Windows 10 da çalışmıyor olması lazım. Yani siz gidip de uygulamayı çalıştırmadığınız sürece bir şey bulaşamaz. Flashta çok önemli dosyalarınız yoksa önerim direk biçimlendirmeniz.

Ve aynı zamanda gittiğiniz kırtasiyeye bunu söylerseniz bence iyi olabilir.
Yok hocam bana ait değil,flashi yeni almıştım zaten sadece çıktı alınacaklar vardı şimdi biçimlendireceğim.Teşekkürler cevaplarınız için

Kasperskydan flaşı tarattım,musallat bulaşmış

Son düzenleme:

Geri
Yukarı