Çözüldü USB Boot ekranında gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StormaS

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi USB belleğim Boot ekranında gözükmüyor. Daha önceden bu bilgisayara birçok kez aynı USB belleği kullanarak format atmıştım. Ama şimdi neden ise olmuyor. Forumdaki konulara baktım, hepsi de Fast boot/secure boot/usb Boot legacy gibi ayarlarla oynama yaparak düzeltmişler. Ama bende sadece USB Boot legacy ayarı var. O da enabled zaten. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• IMG_20200819_110352.jpg
    IMG_20200819_110352.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20200819_110416.jpg
    IMG_20200819_110416.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 38
Çözüm
Başka port deneyin bazen görmeyebiliyor bilgisayarınızda eski olan yani3.0 veya 2.0 varsa takın çözecektir sorunu.
kasanın arkasındaki tüm portları denedim hala görmüyor.

USB'nin doğru formatta ve doğru yazıldığından emin olun tavsiyem aşağıdaki linkten Windows'un kendi USB hazırlama aracını kullanmanız olacaktır.
Yükseltme USB'si oluşturma seçeneğine tıklayıp USB'nizi seçtikten sonra geri kalanı kendisi halledecektir.
Windows için değil, linux live kuracağım. Usb üzerinden linux live işletim sistemini kullanabiliyorsun. Bilgisayara kurmadan. Sadece usb den boot yapman gerek.

Bakın resimdeki yerin altında sandisk yazması lazım ama sadece hdd gözüküyor.

EDİT:
Arkadaşlar sorun çözüldü. Rufus değil, powerıso programıyla USB belleği hazır hale getirdim. Normal imaj yerine DD ımage tipinde USB'yi hazır yaptı. Şu anda Boot ekranında gözüküyor. Konu kilit.
USB'nin doğru formatta ve doğru yazıldığından emin olun tavsiyem aşağıdaki linkten Windows'un kendi USB hazırlama aracını kullanmanız olacaktır.
Yükseltme USB'si oluşturma seçeneğine tıklayıp USB'nizi seçtikten sonra geri kalanı kendisi halledecektir.

Başka port deneyin bazen görmeyebiliyor bilgisayarınızda eski olan yani3.0 veya 2.0 varsa takın çözecektir sorunu.
kasanın arkasındaki tüm portları denedim hala görmüyor.

Windows için değil, linux live kuracağım. Usb üzerinden linux live işletim sistemini kullanabiliyorsun. Bilgisayara kurmadan. Sadece usb den boot yapman gerek.

Bakın resimdeki yerin altında sandisk yazması lazım ama sadece hdd gözüküyor.

EDİT:
Arkadaşlar sorun çözüldü. Rufus değil, powerıso programıyla USB belleği hazır hale getirdim. Normal imaj yerine DD ımage tipinde USB'yi hazır yaptı. Şu anda Boot ekranında gözüküyor. Konu kilit.

Dosya Ekleri

• IMG.jpg
    IMG.jpg
    414,1 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı