"USB erişilemiyor bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hatası

EGZODYA

Hectopat
ewrwer.JPG

Evet arkadaşlar sorun bu, babamın iş için kullandığı USB çok önemli dosyalar falan var diyor içinde, ben internetten araştırdım genel olarak önerilen şeyleri yaptım.

1- D'nin ismini değiştirdim olmadı.
2- CMD'den chkdsk D: / F / r / X yapınca "ınvalid parameter - /" alıyorum
3- EaseUS data recovery wizard diye bir şey denedim görmüyor.
4- PC'den kaynaklı olmadığına eminim çünkü birkaç farklı PC laptopta denedim.

USB'yi takıp çıkarınca direk saniyesinde bildirim sesleri geliyor yani USB giriş çıkışı çok iyi algılıyor PC orada sorun yok fakat USB 32 GB Toshiba modeli bilirsiniz beyaz olan yeşil ışık yanan ortasında, şu an takınca PC'ye bildirim sesi gelmesine rağmen USB'de ışık yanmıyor, bilgisarımda USB sürücü olarak görünüyor fakat boyutu görünmüyor.

Biçimlendirmeyi falan denemedim çünkü içindeki dosyalar önemli, sizce ne yapılabilir? Bu dosyalara ulaşabilmenin bir yolu var mı parasıyla falan yapan birileri var mıdır bunu?
trtrrttr.JPG

Ayrıca şöyle dikkatimi çekti disk 1 D yani USB'nin yanı boş görmüş olduğunuz gibi herhangi bir bilgi yazmıyor

Son düzenleme:
Hemen chkdsk yapmayın. Checkdisk, okunamayan dizglerden okuyabildiklerini, dosya adı ve uzantısını silerek file0001.chk gibi kurtarır çünkü, başedemezsiniz. Önce chkdsk'siz kurtarmaya çalışın.
Sürücü harfi almış. rStudio veya açık kaynak (demolar değil) dosya kurtarma yazılımlarını bir deneyin. Onlar Windows'un depolama sürücüsünü bypass edip doğrudan AHCI/SCSI API'leri ile incelerler sürücüyü.

Geri
Yukarı