USB Gidip Geliyor

Cybergraphic

Hectopat
Daha fazla  
Logitech klavye ve mouse kullanıyorum. Mouse kablosuz ve pil sorunu yok. Şu sıra daha sık olmaya başladı sorunum. Mouse takıla takıla gidiyor ve mousenin ışığı yanıyor. Kapatıp tekrar açmışım gibi. Mouse takıldığı sırada klavyeden yazı yazarkende yazdığım yazının geriden geldiğini farkettim. Sorunumun ne olduğunu bir türlü bulamadım. Yardımcı olur musunuz ?

Farklı usb girişine takın. USB ile donanım arasında fazla mesafe açık olmasın. Wireless alanı içindeyse Wifi alanlarını etrafından çekin. Telefon radyo vs yanlarında bulunmasın. Sürücüleri güncelle.
Farklı bir usb girişine takılı, yok denecek kadar az mesafe var. Modem yakında fakat bir sorun olacağını düşünmüyorum. Başka bir sorun olabilir mi ?

Dediklerimi harfiyen yapmazsan sana daha çok iş çıkacak haberin olsun. O yüzden ya yalan yada kesin yaptığına emin değilsen zararı sana olur.
Sorun dediklerime rağmen devam ediyorsa:
  • Klavye ve fareyi farklı bilgisayarda dene. Devam ediyorsa klavye fare bozuk yenisini al.
  • Devam etmiyorsa format at. Hala aynıysa Anakart F/P panel usb portları veya anakart chipseti arızalı. Farklı usb cihazlar dene. Kasa arkasını dene. Devam ederse anakart değiştir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı