USB, güvenli bir şekilde nasıl çıkarılır?

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
4-5 defa bilgisayarımın USB'si bozuldu diye bu eylem bende fobi haline geldi artık.
Arkadaşlar bu işin yöntemi, tekniği nedir?
Bir USB'yi, portundan güvenli bir şekilde nasıl çıkarılır?

Öncelikle ameliyathane ekipmanları gerekiyor. USB'nin girişine ameliyat yapmanız, sonra ise çıkarttıktan sonra tekrardan dikmeniz gerekiyor.

Dostum bunu kafana taktığın için bozuyorsundur. Normal, insancıl şekilde çıkar. USB'nin üstüne John Cena gibi asılma.

Normal şekilde, sakince çek. Çıkmıyorsa, hafif hafif hareketlerle sağa-sola kaydır; ama hafif hareketlerle, fazla abartmadan.

Aygıt yöneticisi> USB bellek> sağ tık cihazı kaldır. Yavaşça çekiyoruz kendimize belleği.
İlk'ten bende cihaz sandım ama arkadaş direk PC USB Portu'nu bozuyor sanırım.
Sakince çekebilirsin.

İlk'ten bende cihaz sandım ama arkadaş direk PC USB Portu'nu bozuyor sanırım.
Sakince çekebilirsin.
Evet kanka şu an tamirde USB portu, üçü de bozuldu :(
Öncelikle ameliyathane ekipmanları gerekiyor. USB'nin girişine ameliyat yapmanız, sonra ise çıkarttıktan sonra tekrardan dikmeniz gerekiyor.

Dostum bunu kafana taktığın için bozuyorsundur. Normal, insancıl şekilde çıkar. USB'nin üstüne John Cena gibi asılma.

Normal şekilde, sakince çek. Çıkmıyorsa, hafif hafif hareketlerle sağa-sola kaydır; ama hafif hareketlerle, fazla abartmadan.
John Cena betimlemesine güldüm 😅

Windows 10-11'de güveni kaldır seçeneği yok yani USB'yi çektiğinizde sorun olmaması gerek. Daha eski sürümlrede güvenli kaldır seçeneğni kullanabliirsiniz.
Hayır var?
Sürekli aynı USB'yi aynı porta takıyorsanız USB cihazınızda bir problem olabilir. Port'un anakart bağlantısında da bir sorun olabilir.
Üç portu da yapması için teknik servise verdim, biri 3.0.
150tl istediler üçü için.
Yarın öğlen alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı