Format atarken 0x80300024 hatası

Devil Force

Hectopat
Daha fazla  
Ben daha önce sistemimi topladıktan sonra bilgisayarıma USB üzerinden UEFI olarak Windows 10 kurulumu yaptım. Bir işlem sırasında bilgisayar dondu bende yeniden başlattım. Yalnız yeniden başlatırken mavi ekran belirdi ve 0x00000e gibi bir hata aldım. Sorunun çözümü için sitede açılan konuları inceledim ve denedim. Yalnız tam olarak sorunun çözümüne ulaşamadım. Bu hatayı alınca Rufus üzerinden Windows 10 USB'si hazırladım bilgisayarı onarma seçenekleri ile çözmeye çalıştım. Komut istemi üzerinde yapılan çözümleri de denedim olmadı. Bende format atmaya karar verdim.

Disk bölme kısmına kadar geldiğimde sürücü 0 ayrılmamış alan 120 GB SSD ve sürücü 1 hard diskim var ama Windows'u SSD'ye yükleyebilmek için yeni seçeneğini kullandığımda yeni bölüm oluşturmuyor ve bir hatada vermiyor. Komut istemi üzerinden oluşturmaya çalıştığımda da aynı şekilde yeni bölüm oluşturmuyor. Sorunu nasıl çözebilirim?
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600X
  • Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 Gaming X
  • RAM: G.Skill Trident Z RGB LED 16 GB (2x8 GB) 3200 MHz DDR4 RAM
  • Anakart: MSI B350 Tomahawk 3200 MHz DDR4 ATX Anakart
  • Sabit Disk: Toshiba P300 High Performance 3.5" SATA 3.0 2TB Sabit Disk
  • SSD: Corsair Force Series LE200 120 GB 2.5" SSD
  • PSU: Cooler Master Watt 650 Watt 80+ Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi farklı bir yuvaya taktım sabit diskide çıkarttım aynı hatayı veriyor ve yeni bir bölüm oluşturmuyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    149,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
SSD marka/model? Diskpart ile formatladın mı?

SSD marka/model? Diskpart ile formatladın mı?

Evet Recep bey diskpart yaptım. Hatta bootrec /fixmbr ve fixboot gibi komutları da denedim ama fixboot komutunda erişim reddedildi diye bir hata aldığım için devamındaki komutları girip diski formatlayamıyorum. O komutlardan sonra create Partition primary komutunu giriyorum ama o komutu girdiğimde yine uzun bir süre bekliyor sonra işlemin gerçekleştiğine dair onay vermediği için devamında diğer komutları giremiyorum. Bu arada hazırlamış olduğum kurulum USB'si NTFS olarak hazırladım.

SSD: Corsair Force Series LE200 120 GB 2.5" SSD

İkinci diski çıkardığınızda, kurulumun başlayacağını göreceksiniz. HDD nizi çıkarın kurulumu öyle yapın.

Evet şimdi denedim ama aynı şekilde uzun bir süre bekletip yeni bölüm oluşturmuyor.

Dosya Ekleri

• 2.jpeg
    2.jpeg
    45,1 KB · Görüntüleme: 30
  • 1.jpeg
    1.jpeg
    114 KB · Görüntüleme: 33
SATA yuvalarını tek tek deneyin bence. HDD'de takılı olmasın SSD için uygun SATA yuvasını bulduğunuzda HDD'yi tekrar takarsınız.

Denedim ama aynı şekilde yeni bölüm oluşturmuyor. Resimdeki gibi bir hata veriyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    36 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı