USB Wi-Fi alıcıyla internete bağlanmak

Farches

Hectopat
Arkadaşlar Donanım Arşıvi kanalının topladığı v2.5 sistemini almaya düşünüyorum malum bugün kara cuma olduğu için fiyatı da düştü. Ama aklıma takılan bir soru var. Ben bu bilgisayar ile kablosuz bağlantı yapabilir miyim? Yoksa kablosuz bağlantı yapmak için USB Wi-Fi diye bir şey varmış onu mu almam gerekiyor? Bir de son olarak elimde Xiaomi Wi-Fi Repeater 2 var onu bilgisayara taksam iş görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Donanım Arşıvi kanalının topladığı v2.5 sistemini almaya düşünüyorum malum bugün kara cuma olduğu için fiyatı da düştü. Ama aklıma takılan bir soru var. Ben bu bilgisayar ile kablosuz bağlantı yapabilir miyim? Yoksa kablosuz bağlantı yapmak için USB Wi-Fi diye bir şey varmış onu mu almam gerekiyor? Bir de son olarak elimde Xiaomi Wi-Fi Repeater 2 var onu bilgisayara taksam iş görür mü?
Evet kablosuz bağlanmak için adaptör almanız gerekmekte lakin linkteki bilgisayara takılan ürün değil diye biliyorum. O yüzden farklı adaptör almanız gerekmekte.
Örnek olarak link bırakayım.
TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps N Kablosuz Yüksek Kazanımlı 4dBi Fiyatı
Dark 1200 Mbps AC Dual Band 2.4GHz ve 5GHz USB 3.0 Kablosuz Fiyatı
Bendeki bu ancak pahalı fiyatı daha ucuz adaptörler var ancak iyidir umarım sıkıntı çıkarmazlar. Dark adaptör özelliklerine rağmen fiyatı ucuz.
Tenda U6 300 Mbps 6dbi Wireless Usb Adapter - n11.com

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı