USB'de dosyalar gözükmüyor

Phatix

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Flash belleğimde dosyalar gözükmüyor. Daha yeni aldım A-101'den. 64 GB GoSmart. Şimdi içine bir dosya attım. Ama çıkarıp geri takınca dosyalar görünmez oldu. Gizli dosyaları göster zaten açık. attrib -h -s -a -r /d /s komutuyla da olmadı. Buradaki arkadaşın önerisiyle WinRAR ile baktım ama yine gözükmedi. Ne yapmalıyım?

Merhaba. Flash belleğimde dosyalar gözükmüyor. Daha yeni aldım A-101'den. 64 GB GoSmart. Şimdi içine bir dosya attım. Ama çıkarıp geri takınca dosyalar görünmez oldu. Gizli dosyaları göster zaten açık. attrib -h -s -a -r /d /s komutuyla da olmadı. Buradaki arkadaşın önerisiyle WinRAR ile baktım ama yine gözükmedi. Ne yapmalıyım?
Bilgisayarınız flashbelleğe bir virüs bulaştırmış olabilir. Bir anti-virüs programı ile taramanızı ve biçimlendirmenizi öneririm. İyi forumlar.

Merhaba,
Gizli dosyaları göstermek ile beraber aşağıdaki şekilde bir deneyin,
Tiki kaldırıp "tamam" dediğinizde uyarı çıkacak, onay verin.

Ancak işlemi sonra geri almayı unutmayın. Sisteme zararı yok ama ortada birçok sistem dosyasını da göstereceği için bu şekilde kullanım uygun değil.

1611313011988.png

Bir puanlık uyarı aldığım için size cevap verememiştim.

Bilgisayarınız flashbelleğe bir virüs bulaştırmış olabilir. Bir Anti-Virüs programı ile taramanızı ve biçimlendirmenizi öneririm. İyi forumlar.

Malwarebytes temiz dedi.

Merhaba,
Gizli dosyaları göstermek ile beraber aşağıdaki şekilde bir deneyin,
Tiki kaldırıp "tamam" dediğinizde uyarı çıkacak, onay verin.

Ancak işlemi sonra geri almayı unutmayın. Sisteme zararı yok ama ortada birçok sistem dosyasını da göstereceği için bu şekilde kullanım uygun değil.

Eki Görüntüle 847754

Bu çözüm işe yaramadı.

Fakat ben silsem ne olur diye denedim ve "dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda" dedi.

Bu çözüm işe yaramadı.

Fakat ben silsem ne olur diye denedim ve "dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda" dedi.
Pek ihtimal yok ama flash diski hatalara karşı tararsanız iyi olabilir,
Yada format atarken hızlı seçeneğini kaldırın.
Uzun sürer ama daha sağlıklı olur.
Aslında sizi çok yormayacaksa değiştirtmeniz daha iyi olur, sıfır cihazda hata çıkması can sıkıcı bir durum.

Pek ihtimal yok ama flash diski hatalara karşı tararsanız iyi olabilir,
Yada format atarken hızlı seçeneğini kaldırın.
Uzun sürer ama daha sağlıklı olur.
Aslında sizi çok yormayacaksa değiştirtmeniz daha iyi olur, sıfır cihazda hata çıkması can sıkıcı bir durum.
Eğer virüs değilse ben onu bir şekilde hallederim. :)

Geri
Yukarı