USB'den boot edilebilen işletim sistemi

tranqela

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim zamanında kullandığım bir işletim sistemi vardı. Bunun amacı Windows bootu bozulmuş bilgisayarda flashdan boot edip içerideki dosyaları vs alabiliyorduk veya içerisinde silme engeli olan dosyaları silebiliyorduk. Ancak ben bu işletim sisteminin adını bulamadım bir türlü, Windows 7 arayüzü kullanıyordu. Yardımcı olabilir misiniz? Aynı amaçla kullabileceğim başka bir işletim sistemi varsa önerilere açığım. Teşekkürler...

Bu amaçla kullanabileceğiniz bir dünya alternatif var. Popüler işletim sistemlerinin çoğu "Live USB" hazırlamak için uygundur ve piyasada farklı kişilerin oluşturduğu yapılar var. Benim uzun zaman önce gördüğüm ve farklı sürümlerini kullandığım bir boot CD/USB yapımcısı var. Güncel paketinde Windows 10 live sürümü de mevcut. Tabi bu paketin içinde sadece live Windows 10 değil, çeşitli araç-gereç de mevcut. (Disk yapılandırma, disk klonlama, antivirüs, veri kurtama vb.)

Rufus ile USB belleğe veya taşınabilir HDD/SSD'ye yazdırıp kullanabilirsiniz.

Bu amaçla kullanabileceğiniz bir dünya alternatif var. Popüler işletim sistemlerinin çoğu "Live USB" hazırlamak için uygundur ve piyasada farklı kişilerin oluşturduğu yapılar var. Benim uzun zaman önce gördüğüm ve farklı sürümlerini kullandığım bir boot CD/USB yapımcısı var. Güncel paketinde Windows 10 live sürümü de mevcut. Tabi bu paketin içinde sadece live Windows 10 değil, çeşitli araç-gereç de mevcut. (Disk yapılandırma, disk klonlama, antivirüs, veri kurtama vb.)

Rufus ile USB belleğe veya taşınabilir HDD/SSD'ye yazdırıp kullanabilirsiniz.
Tamamdır deneyeyim, çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı