USB'den ML2 kurulumu, dil ekranında klavye ve mouse çalışmıyor

mir_as82

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar en sonunda Virtualbox'a ML2 10.8.2 kurdum ve kurulum USB'si de hazırladım.
Kurulumu da tamamladım. Fakat kurulumun ikinci aşamasında sistemi SSD'den boot ederken Ülke ayarı olan yere geldiğimde touchpad ve klavyem çalışmıyor. (Ayrıca arka planda gıcık bir müzik çalıyor. Bunu nasıl yapmışlar anlamadım.)
Bu sorunu nasıl gideririm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müzik sorun değil türkçe yaması var diye. Harici bir mouse ve klavye takmayı dene.

Evet bende düzeldi dene istersen tekrar yazışalım çözelim bir haftadır kafamı mac os x ile bozdum kurcalamadığım yeri kalmadı zaman:)

Bunun başka yöntemi yok mu? Şimdi yanımda usb klavye yok, bende laptop var. USB içine System-Library-Extensions içine sürükle bırak ile kext atsam? Sorun çözülür mü?

2 gün önce Virtual Box'u kaldırdım. VMaware üzerinden kurulum yaptım çünkü daha hızlı çalışıyor. Sana tavsiyem virtualbox menülerini biraz kurcala bakalım orda giriş aygıtlarını aktif edebilecek bir menü bulabilecek misin?

Sony VAIO VPCF23P1E laptop Windows 8.1 işletim sistemi
işlemci : intel i72670QM sandy bridge
intel hm65 chipset
Ekran kartı: Nvidia Geforge 540M

Hocam o kadar dosya indirdim, olan Şimdi dediğiniz gibi maverick yükleyeme çalışıcam. Bakalım ne olacak.

Touchpad ve klavye dediğine göre belli ki Laptop'a kurulum yapıyorsun. Kurulum ekranındayken, Özelliştir -Sürücüler seçenekleri - Temel Sürücüler veya Temel Donanımlar tarzı bir kısım var orada PS/2 portlarını seçmen gerekiyor ki onlarda yüklensin aksi halde yükleme sonrası bahsettiğin sorun oluşur. Alternatif olarak Multibeast ve Chameleon Bootloader yardımıyla da bu PS/2 portlarının çalışmasını sağlayabilirsin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı