USB'ye kurulan Windows ana hard diskteki Windows'a zarar verir mi?

• Konuyu başlatan Saha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 486

Saha

Picopat
Daha fazla  
Bir USB belleğe Windows 7 kuracağım. Ardından bu belleği farklı bir bilgisayara takıp USB ile boot edeceğim ve kurulumu tamamlayacağım. Ve bilgisayarı istediğim zaman USB ile başlatıp Windows 7 kullanabileceğim. Sorum şu Windows 7 kurulu USB'yi kullanırken HDD'deki Windows 10'a zarar gelir mi?

Bir USB belleğe Windows 7 kuracağım. Ardından bu belleği farklı bir bilgisayara takıp USB ile boot edeceğim ve kurulumu tamamlayacağım. Ve bilgisayarı istediğim zaman USB ile başlatıp Windows 7 kullanabileceğim. Sorum şu Windows 7 kurulu USB'yi kullanırken HDD'deki Windows 10'a zarar gelir mi?
Denemiştim bunu boot menüsünden giris yapacagınız usb veya hdd yı secın sıkıntı olmaz fakat usb hızı win 7 için yavaş kalacaktır. Pek performans alamazsınız bunun yerine bir linux dağıtımı kullanmanızı tavsiye derim.

Denemiştim bunu boot menüsünden giris yapacagınız usb veya hdd yı secın sıkıntı olmaz fakat usb hızı win 7 için yavaş kalacaktır. Pek performans alamazsınız bunun yerine bir linux dağıtımı kullanmanızı tavsiye derim.
hocam usb ye kuramıyorum. Farklı bir usb ye kurulum iso sunu kurdm. Kurulum sırasında kurmak istediğim diğer usb gözükmüyor.

Rufus programında Windows To go seçenegini seçiniz ve o şekilde usb ye iso yu yazdırınız.Yada portable win7 ile ilgili google da bir araştırma yapmanızı öneririm.

rufus da onu nasıl seçeceğim?
Screenshot_1.jpg

Windows 10 cihazımda rufus programı aracılığıyla Windows to go hazırladım. Technopat ın yayınladığı Win7 home premium 64 iso sunu indirdim. 32 gb usb 3.2 belleği laptopa taktım. Rufus programında window to go yu seçtim ve yazma işlemi başladı. İşlem tamamlandıktan sonra laptopu usb ile başlattım. Windows 7 ile ilgili bir kaç yazı geldikten sonra aşağıdaki hatayı aldım ve ardından bilgisayar kapandı. Kaspersky ve eset ile bilgisayarı taradım. Sonuç aynı. Farklı bit laptopa da taktım yine aynı ekran gelip kapandı. Sorun nedir nasıl çözebilirim?
Screenshot_2023-03-05-12-38-26-978_com.miui.gallery.jpg

Geri
Yukarı