Çözüldü USB'ye virüs bulaşması nasıl engellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hoaxer

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, direkt konuya gireceğim. Kendi kullandığım USB'yi bazen başka sistemlere takmam gerekebiliyor. Ben her ne kadar dikkat etsem de durum herkes için aynı değil. Bu yüzden zararlı bulaşma riski var. Bu USB'yi tekrar kendi sistemime taktığımda bir zararlı bulaşmaması için ne yapılabilir? KIS kurulu şu an, ücretsiz sürümü.
@24099

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, direkt konuya gireceğim. Kendi kullandığım USB'yi bazen başka sistemlere takmam gerekebiliyor. Ben her ne kadar dikkat etsem de durum herkes için aynı değil. Bu yüzden zararlı bulaşma riski var. Bu USB'yi tekrar kendi sistemime taktığımda bir zararlı bulaşmaması için ne yapılabilir? KIS kurulu şu an, ücretsiz sürümü.
@24099
NTFS yazma korumasını kullanabilirsin.

Belleği NTFS olarak biçimlendirip içine bir adet klasör oluştur. Daha sonra disk izinlerinden o klasör içi hariç, diskin girişine veri yazılmasını engelle. Böylece büyük oranda belleğe zararlı bulaşma ihtimalini aza indirmiş olursun.

Nasıl yapabileceğin aşağıda anlatılmış fazlasıyla detaylıca.

Ek olarak sisteminde iyi bir IS bulundur, bu yöntem kendisini direkt flash belleğin girişine kopyalayan zararlılara karşı çözüm olsa da, içindeki klasörü etkileyebilecek türden zararlıları engellemez. Yine de USB yoluyla bulaşan zararlılardan korunma adına çok güzel bir yöntem.
Merhaba, direkt konuya gireceğim. Kendi kullandığım USB'yi bazen başka sistemlere takmam gerekebiliyor. Ben her ne kadar dikkat etsem de durum herkes için aynı değil. Bu yüzden zararlı bulaşma riski var. Bu USB'yi tekrar kendi sistemime taktığımda bir zararlı bulaşmaması için ne yapılabilir? Kıs kurulu şu an, ücretsiz sürümü.
@24099

Musallat.exe virüsü bulaşır genelde bunu yapan Türk bir keylogger ve yaptığından pişman olup bir program icat edip hakkımı helal ediyorum tuşu yapmış. Bu tuşa basınca virüs siliniyor.🤣

@24099
Antivirüs programlarıyla taratabilirsin :)

@24099
NTFS yazma korumasını kullanabilirsin.

Belleği NTFS olarak biçimlendirip içine bir adet klasör oluştur. Daha sonra disk izinlerinden o klasör içi hariç, diskin girişine veri yazılmasını engelle. Böylece büyük oranda belleğe zararlı bulaşma ihtimalini aza indirmiş olursun.

Nasıl yapabileceğin aşağıda anlatılmış fazlasıyla detaylıca.

Ek olarak sisteminde iyi bir IS bulundur, bu yöntem kendisini direkt flash belleğin girişine kopyalayan zararlılara karşı çözüm olsa da, içindeki klasörü etkileyebilecek türden zararlıları engellemez. Yine de USB yoluyla bulaşan zararlılardan korunma adına çok güzel bir yöntem.

Çözüm
Dediğim gibi KIS kullanıyorum hocam. Teşekkürler yanıtınız için.

Geri
Yukarı