USB'yi sabitdisk yapmak mümkün mü?

gyroxx

Picopat
Daha fazla  
Evde boşta duran bir masaüstü PC var ama hard disk veya SSD olmadığından açılmıyor. Ben de USB'yi bunların yerine kullanma diye bir şey gördüm, bunu nasıl yapabilirim?

Evde boşta duran bir masaüstü PC var ama hard disk veya SSD olmadığından açılmıyor. Ben de USB'yi bunların yerine kullanma diye bir şey gördüm, bunu nasıl yapabilirim?
USB'ye Linux kurup kullanabilirsiniz.

Eğer Windows kullanacaksan Rufus ile Windows To Go yapabilirsin. Eğer kasmasını istemiyorsan Tiny Core Linux veya başka sistemleri deneyebilirsin.

Linux kurduktan sonra USB'yi takıp açsam bilgisayar direk açılırmı yoksa hatamı verir şu an hata veriyor çünkü.
Örneğin MX Linux'u Persist ile kullanabilirsiniz. Bu sayede kurmaya gerek kalmaz. Persist yaptığınız değişiklikleri kaydeder. Ayrıca USB'yi Rufus ile düzgünce yazdırdığınıza emin misiniz?

Evet yapabilirsin Win To USB diye programı indirip istediğin işletim sistemini ilk önce USB’ye tanımlayıp (İSO Dosyası gerekmektedir.) ardından USB’den Boot yapıp kurulum yapabilirsin. Ancak hızlı bir USB kullanmalısın… Aksi takdirde sıkıntılı.

Geri
Yukarı