Çözüldü useradd dosyalar oluşturmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

277726

Hectopat
Makaleler
4
useradd ile eklediğim kullanıcının alt directorylerinde etc vs yok ve şu an pulseaudio da yetkisi olmadığı için bu hatayı veriyor;
Kod:
E: [pulseaudio] core-util.c: Failed to create secure directory (/home/priv4cy/.config/pulse): Operation not permitted

Çözüm
Yok sadece pulseaudio dosyalarını. Şimdi sadece useradd Home directorys oluşmama sorunu var. Gerçi Home directory alt dosyalarının oluşmaması pek sorun oluşturur mu tam bilemedim.
/home/kullaniciadi olusmus olmali ya? ls /home ile dogrula. Alt klasorleri programlar otomatik olusturur. Ha bu arada Desktop Videos falan diyorsan onun da cozumu basit.
xdg-user-dirs paketi vardi Arch'ta falan. Gentoo'da x11-misc/xdg-user-dirs paketi altinda. Sonra kurup xdg-user-dirs-update calistir. Olusturur hepsini.

Firefox'u bunu yapmadan da calistirmistim Downloads klasorunu kendi olusturmustu.

Aslında çok mantıklı ama şimdi Gentoo kurdum ve kurarken hiç aklıma Backup yerine Home directory oluşturmak gelmedi :/. Neyse, bir dahaki kurulumumda büyük ihtimalle /home oluştururum. Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…