Utorrent İndirme Hızı Yavaş

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Utorrent artık ne olduysa eskisi gibi hızlı indirmiyor. Ne kadar çok seeder'lı torrent bulsam da en fazla 1-2 mb hıza çıkıyor. Halbuki eskiden 4.8 - 4.9 altına inmezdi. İnternetim Superonline 50mbit ve kablolu kullanıyorum. Youtube , mega.cz , google drive , steam ve origin gibi sitelerden indirme/yükleme yaparken hız sıkıntısı yaşamıyorum ve hız testleri yaptığımda hep 50-51 mbit çıkıyor. Sorun kesinlikle torrentte. Mesela şu an bir film indiriyorum ;

15 dakika geçti ama hız çıkmıyor daha yukarı. Ortaklar ve eşler sayısı da bayağı fazla. Sorun nedir anlayamadım. Yardım ederseniz çok sevinirim çünkü çok gıcık bir şey

Seed eden kişilerin upload hızı düşük olabilir. Başka birkaç farklı şey indirip hızları karşılaştır.

Öncelikli olarak Torrent kullanmayın, orjinal alın. AKK'ye bakın, eğer aştıysanız o yüzden yavaştır.

Hayır AKK'yi aşmadım. Zaten aşsam 300kb' a indirir hızı. Film orijinal almaya kalksam her ay 2000 TL ödemem gerekir. Çözüm önerisi olan yok mu?

Dediğim gibi seed eden kişiler fazla olsa bile upload hızları yeterli değil ise alabileceğin en yüksek hız o olur.

Dediğim gibi seed eden kişiler fazla olsa bile upload hızları yeterli değil ise alabileceğin en yüksek hız o olur.

Tamam teşekkür ederim Ben sorun devam ederse burdan mesaj atarım. Başka torrentler de deneyeceğim 2-3 gün içinde.

Torrent ayarlarından gönderme hızını '' 1 '' yaparsan biraz daha artar. Benimde 50 Mbps fakat her torrent 5.5 - 6.1 MB/s arası hıza çıkmıyor, torrente bağlı bir şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…