UyduNet ping sorunu olur mu?

Ömer_Dere

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bazı forumlarda okudum ve arkadaşlarımdan duyduğum söylentiler doğrultusunda bu konuyu açıyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim: UyduNet almayı düşünüyorum. Bazı arkadaşlarım diyorki: "UyduNette çok ping oluyor, oyun oynayacaksan UyduNet alma" diyorlar. Sizlerin arasında UyduNet kullanan var mı? UyduNet alsam ping sorunu olur mu?

NOT : Edirne Merkezde oturuyorum.

Kesinlikle oluyor hiç tavsiye etmiyorum. Ben ADSL kullanıyorum ama 2 ayrı arkadaşım Uydu Net kullanıyor. Ben ADSL'i 2 pc paylaşımlı olarak kullanmama rağmen aynı oyunda 90-130 ping alırken, Uydu Net kullanan arkadaşlar 250 ping hatta anlık olarak 400-500 ping aldıkları oluyor. Moba oynayacaksan hiç tavsiye etmem ama fps tolere ediyor. İmkanın varsa ADSL al en temizi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ben 2 yıldır fiber uydunet kullanıcısiyim. Şu son 1 haftadır bende de bir ping sorunu var ama önceden yoktu yakın zamanda sorunun geçeceğini tahmin ediyorum ki arada iniyor ping. Onun hariçinde ben çok memnunum yani fiber varsa bağlat bence zaten bu devirde ttnete bu kadar yüksek meblağlar verilmemeli.

Valla ben 2 yıldır fiber uydunet kullanıcısiyim. Şu son 1 haftadır bende de bir ping sorunu var ama önceden yoktu yakın zamanda sorunun geçeceğini tahmin ediyorum ki arada iniyor ping. Onun hariçinde ben çok memnunum yani fiber varsa bağlat bence zaten bu devirde ttnete bu kadar yüksek meblağlar verilmemeli.

25mbps 75 GB AKK alacağım. TTNet 'te fiyatlar çok uçuk.

Uydunet gaming için iyi değil. Büyük umutlarla 50gb download 4mb upload 250gb akk aldım, yayın yapma amacı ile. 1 ay oldu bağlatalı, İlk 1 hafta mükemmeldi. Son 2 haftadır hiç stabil değil. 1mb download bile gördüm o derece. Ping desen zaten en az 80. Bir türlü çözemiyorlar sorunu. Dün geldiler, onlar geldiğinde internet iyiydi, kötü olunca çağırın dediler, bugun kötüydü gene baya çağırdım geldi kendileri gördüler. Baya bi kablo değiştirdiler apartmanda, evde. Tekrar düzeldi 1 saat kadar fakat şimdi gene acayip düştü hızım. Çözüm bulamıyorlar bir türlü soruna. TTnet kullanıyordum önceden 16mbe kadar olan paketi. Alt yapım çok kötüymüş. Maksimum 4mb downloda kadar çekiyor ama en azından stabildi, oyunlarda max 60pingi görüyordum..

Uydunet gaming için iyi değil. Büyük umutlarla 50gb download 4mb upload 250gb akk aldım, yayın yapma amacı ile. 1 ay oldu bağlatalı, İlk 1 hafta mükemmeldi. Son 2 haftadır hiç stabil değil. 1mb download bile gördüm o derece. Ping desen zaten en az 80. Bir türlü çözemiyorlar sorunu. Dün geldiler, onlar geldiğinde internet iyiydi, kötü olunca çağırın dediler, bugun kötüydü gene baya çağırdım geldi kendileri gördüler. Baya bi kablo değiştirdiler apartmanda, evde. Tekrar düzeldi 1 saat kadar fakat şimdi gene acayip düştü hızım. Çözüm bulamıyorlar bir türlü soruna. TTnet kullanıyordum önceden 16mbe kadar olan paketi. Alt yapım çok kötüymüş. Maksimum 4mb downloda kadar çekiyor ama en azından stabildi, oyunlarda max 60pingi görüyordum..

Peki bağlantıyı nasıl sağlıyorsunuz ? Apartmanınızda Fiberoptik kablolar var mı ? Bende Eskişehir'deyim ve memnunum diyebilirim.

Peki bağlantıyı nasıl sağlıyorsunuz ? Apartmanınızda Fiberoptik kablolar var mı ? Bende Eskişehir'deyim ve memnunum diyebilirim.

Ben neden memnun değilim ? Nerede oturuyorsunuz hocam.

2009'da açtırdım, 2013 yazına kadar almanya 50 ms pingdi. Şu anki durum:

AKK geçtim hızım 3 MBps olması lazım Frankfurt 100 ms bak çok iyi gösterdi.

Eskişehir serverına 0 ms ping atmışlığım var. Artık nerdeeeee. Uploadım downloadımdan yüksek. Şaka gibi :)

4140863250.png

Bu da Eskişehir testi. Simetrik internet kullanmaya başladım.

4140865748.png

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı