Uygulama dil kursuna nasıl çalışılır?

Aykan5498

Hectopat
Merhaba, hiç uygulamalardan iyi bir şekilde çalıştığı dili öğrenen var mı? Çalışma yönteminiz neydi?

Guncel olarak Busuu kullaniyorum. 12 dil ogrenmenize firsat veriyor fakat yillik ucret oderseniz 12 farkli dile erisebiliyorsunuz. Musteri hizmetleri olsun, toplulugu olsun oldukca memnun ediyor insani, Yeni kayit oldugum icin 250 TL yerine 110 TL gibi bir fiyatla erisim saglamistim. Uygulamada her dil seviyesine gore yani A1 A2 gibi diger seviyelerin her birinin ayri dersleri var. Yaklasik olarak her 10 derste bir sizden sesli veya yazili bir alistirma yapip paylasmanizi istiyor. Paylastiginiz yerin adi topluluk, Siz ve sizin gibi binlerce insanin yaptigi alistirmalar burada sergileniyor ve o dile hakimseniz alistirmayi yapan kisinin yanlisini duzeltebiliyor, altina yorum da atabiliyorsunuz. Kendinize ozgu calisma programi hazirlamanizi istiyor. Hangi gunler, gunde kac dakika, ne icin ogrenmek istiyorsun gibi sorularin cevaplari ile hazirliyorsunuz. Ogrenmek isteyen kisi icin Dualingo bile yeterli bir uygulama diyebilirim.

Okuduğum üniversite tam sürüm Rosetta Stone üyeliği veriyordu. Ben de almıştım şu an Rosetta Stone kullanıyorum. Kelimeleri öğretmesi çok iyi gerçekten. Ancak, "ne yapıyorsun?" gibi sorular bende oturmuyor. Bunları öğrenebilmek için sadece dinleyip, uygulamanın yaptırdığı aktiviteler dışında bir şey yapıyor musunuz? Rosetta'da maalesef ki topluluk kısmı yok.

Sanirim ogrendiginiz dil ile de alakali. Orta duzeyde ingilizce bildigim icin Almanca'ya yoneldim. Almanca'nin temelleri ile ingilizce birbirine benzedigi icin pek zorlanmiyorum acikcasi. Gunde 35 dakika calisip birakiyorum yani sadece uygulamadan ogreniyorum. Aile fertlerimin cogu Almanya'da oldugu icin kendileri ile konusurken mumkun oldugunca Almanca kullanmayi calisiyorum. Sozelden ziyade yani kelimeleri surekli okumak yerine gundelik hayatta kullanmanin daha etkli oldugunu dusunuyorum. Ben Busuu'yu kullaniyorum ve oldukca da memnunum. Imkaniniz varsa kayit olup size verecegi indirim cekini kullanin. Genelde 2 gun icerisinde 24 saat sureli bir kupon veriyor. Topluluk kismi olsun arkadas ekleyip arkadasinin yaptigi alistirmayi duzeltmek olsun beni oldukca tatmin ediyor.
Not: Almanca seviyem suan A1 fakat gundelik konusmalarin coguna katilabiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…