Uygulamalar başlat menüsünde çıkmıyor

CoderAra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar dün Windows'umu sıfırladım uygulamaları tekrar geri yükledim. Masaüstünde tutmak istemediğim uygulamaları başlata manuel yazarak açıyordum fakat bazı uygulamaların ismini yazınca başlatta çıkmıyor. Örneğin TeamViewer, Spotify, Netflix. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Uygulamaların kısayolunu aşağıdaki dizinlerden birine atabilirsin.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
C:\Users\%kullanici_adi%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Teşekkür ederim fakat bunu otomatik bir şekilde nasıl ayarlayabilirim? Yani uygulamayı indirdiğim an sizin dediğiniz dizine otomatik olarak gitmesini nasıl sağlayabilirim?
Uygulamaların kısayolunu aşağıdaki dizinlerden birine atabilirsin.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
C:\Users\%kullanici_adi%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Teşekkür ederim fakat bunu otomatik bir şekilde nasıl ayarlayabilirim? Yani uygulamayı indirdiğim an sizin dediğiniz dizine otomatik olarak gitmesini nasıl sağlayabilirim?
Normalde otomatik olarak atması lazım zaten. Başlat menüsüne kısayol ekle seçili olmayabilir kurulum yaparken. Eğer seçili olmasına rağmen atmıyorsa bir sıkıntı vardır. Ayrıca bazı programlarda da başlata kısayol oluşturulmuyor, elle atmanız gerekiyor.

Normalde otomatik olarak atması lazım zaten. Başlat menüsüne kısayol ekle seçili olmayabilir kurulum yaparken. Eğer seçili olmasına rağmen atmıyorsa bir sıkıntı vardır. Ayrıca bazı programlarda da başlata kısayol oluşturulmuyor, elle atmanız gerekiyor.
Programlar dediğiniz dizinlerde arama yerine elle yazınca gene çıkmıyor ne yapmam lazım?

Programlar dediğiniz dizinlerde arama yerine elle yazınca gene çıkmıyor ne yapmam lazım?
Kısayol attığınıza emin misiniz, bir görsel paylaşır mısınız?

Örneğin Spotify için kısayol attığınızda simge yanında bir ok olmalı.

1609767133134.png

Geri
Yukarı