Uygulamalara internet önceliği atama

Yiiiaaaa

Hectopat
Arkadaşlar ben Türk Telekom 24 Mbps internet kullanıcısıyım. İndir hızım gayet normal, 2,5-3 MB/s hızlarda indirme yapabiliyorum ancak online oyunlarda ping değerlerim çok yüksek. Örneğin CS:GO da 100 ms'in altına inemiyorum. Eskiden 60-75 arasıydı bu değer. Bazen -aslında genellikle- ping değerim 250-400 arası gidip geliyor. Aynı sorun LOL içinde geçerli. Onda da pingim 20'den 1000 lere 2000'lere çıkıyor sonda düşüyor sonra tekrar çıkıyor, bazen bütün maçlarda 5000 oluyor. Bunun için müşteri hizmetleriyle görüşüyorum bir sorun görünmemektedir, biz sisteminizi sıfırlayacağız ondan sonra tekrar deneyin diyorlar, deniyorum yine aynı değişen bir şey yok. Ben de acaba dedim interneti bir şekilde sadece oynadığım oyuna yönlendirebilirsem bunun bir faydası olur mu? Eğer olursa bunu nasıl yapacağım? Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: AKN'yi henüz aşmadım ancak zaten aşsam da aşmasam da değişen bir şey olmuyor ve Wi-Fi'den bağlanıyorum laptop kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi yerine kablo kullanmanızı öneririm. LoL hakkında bir şey diyemem ama CS:GO 'da benim pingim de eskiden 50-60 arasındaydı şimdi 130 civarında geziyor. Faceit 'den girdiğimde Almanya sunucusu gelirse yine 50-60 ping alıyorum. Bir de modem panelinden bir bakın belki birisi şifrenizi bulmuş olabilir. Evde interneti kullanan başka kişiler varsa siz kablo ile bağlanın, modem arayüzünden Wi-Fi hızını sınırlayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı