Uygulamalara veya oyunlara girince ekranda çok ağır noktalaşma başlıyor

BlackWeasley

Decapat
Merhaba bundan 1-2 gün önce aynı konuyu açıp daha sonra çözüldüğünü söylemiştim. Fakat sorun yine devam etti öncelikle aşağıda ki fotoda görüldüğü üzere uygulamalara veya oyunlara girdiğimde aynı bu şekilde noktalarla karşılaşıyorum HP laptop kullanıyorum harici bir ekran veya farklı bir ekipmanım bulunmuyor laptopta tek değişikliğim HDD'yi SSD ile değiştirmiş olmam.

bilgisayar özellikleri;
Ekran kartı: AMD Radeon RM5 M330, Intel HD Graphics 620.
Taktırdığım SSD; Hıkvision C100 240 GB 500 MB okuma, 450 MB yazma.
Monitör; laptop monitörü.
İşlemci; Intel Core i5 7200U.
64 Bit

geçen sefer bu mevzu yaşandıktan sonra parçalar belki ısınmıştır diye bir köşeye soğusun diye bırakmıştım ama yani normal bir sıcaklıktı ne olur ne olmaz koydum ve 5-10 dakika sonra düzeldi zaten o sırada konuyu kapattım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    289,6 KB · Görüntüleme: 72
Monitöründe problem olabilir. Eğer harici ekran kartın varsa çok ısınmış ya da güç beslemesi yetersiz kalıyor olabilir.

Bildiğim kadarıyla AMD Radeon RM5 M330 ana ekran kartı, Intel HD Graphics 620 harici ekran kartı eğer doğruysa Intel olan kartta sıkıntı var sanırım.
Sorunun monitörde olma ihtimali yüksek.

Bunu söyledin de aklıma geldi SSD taktırdığım adam bir de ekran filminin değiştiğini söyledi fakat bundan ücret almadığını belirtti eğer laptop monitöründe bir sorun veya problem var ise kaça patlar sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı